19. březen 2024
Víkendové derby pražských S bylo reklamou na ženský fotbal. Prohlédněte si všech šest gólů včetně dramatické koncovky, která přinesla v zápase nejlepších ženských klubů Česka dělbu bodů.
Lauren Chang se raduje z gólu do sítě Slavie. Derby tentokrát skončilo 3:3!Foto: Ženský fotbal

Souboj dvou nejlepších ženských fotbalových klubů v zemi přinesl šest gólů a zábavnou podívanou. Zápas v areálu v Horních Měcholupech, kde své domácí zápasy hraje pražská Slavia, sledovalo na vlastní oči přes tisíc diváků. V televizi se bohužel utkání nevysílalo, takže ho šlo živě sledovat pouze na youtubovém kanálu českého ženského fotbalu. Obě pražská S ale slibují, že se ještě minimálně jedno ženské derby do konce sezony odehraje na hlavních stadionech na Letné a ve Vršovicích, odkud jsou zápasy zároveň přenášeny na televizní obrazovky.

Partneři projektu Girl Power

• yoursport: Už od roku 2013 zajišťujeme sportovním klubům kompletní vybavení a špičkový servis. Zvládneme se postarat o ligový tým, ale baví nás i spolupráce s menšími kluby. Dodáváme kvalitní vybavení od značky Macron, která obléká řadu velkých fotbalových, basketbalových, ragbyových i dalších sportovních klubů a na evropském trhu patří k absolutní špičce. Jakýkoliv sportovní klub tak dokážeme obléknout od hlavy až k patě, a to včetně realizačního týmu a fanoušků.
  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.

Favoritem zápasu byla domácí Slavia, která před utkáním vedla tabulku první ženské ligy o pět bodů a která byla zároveň v posledních vzájemných soubojích úspěšnější. A že by si se svými rivalkami měly slávistky poradit i tentokrát, nasvědčoval začátek zápasu. Slavia po hattricku Michaely Khýrové už v 19. minutě vedla 3:1. Jenže sparťankám se ještě do poločasu podařilo snížit. A v nastavení druhé půle po hlavičce Terezy Kožárové vydřít remízu a udržet si Slavii v tabulce ještě na dohled.