Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Velký čínský obrat. Favorit derby vyhrává, ukazuje poslední desetiletka

22. říjen 2022
Sdílejte:
V nedělním derby favorit nevyhraje, protože žádný není. Výsledky za posledních deset let ale ukazují, že je hláška „v derby favorit nevyhrává“ mimo. A ukazují také to, jak Slavii pomohla stabilita pod vlastnictvím Číny a jak se Sparta hledá.
V březnu se v Edenu radovali sešívaní a i když v minulém ročníku se Spartou hned třikrát prohráli, mají od doby, co je vlastní Číňané, v derby výrazně pozitivní bilanci.Foto: Pavel Mazáč/CNC/Profimedia

Jedno z nejotřepanějších fotbalových klišé říká, že v derby favorit nevyhrává. V neděli, kdy se Slavia se Spartou popasují už po 304. v historii, to platit bude. Tohle derby totiž jasného favorita nemá. Slavia, která by jím podle vývoje v posledních letech byla, je decimovaná zraněními a má za sebou dva týdny hrůzy, kdy dvakrát prohrála s Kluží a jednou v Olomouci.

Trochu klidu ji sice dodaly dva poslední zápasy. Výhra v deseti nad Mladou Boleslaví byla cenná. Pohárová výhra na Dukle 4:0 ale klame. Vypadá totiž mnohem lépe, než co ukazovalo dění na hřišti. Slavia teď rozhodně nepřipomíná ten ligový válec, jakým byla po většinu působení Jindřicha Trpišovského v Edenu.

Sparta, které také chybí někteří hráči (Fortelný, Jankto nebo Pešek), naopak má za sebou výsledkové vzedmutí. V lize vyhrála tři zápasy v řadě (s Hradcem, v Brně a s Pardubicemi) a přidala pohodovou pohárovou výhru v Domažlicích. Bez prohry je už 12 zápasů v řadě, i když v nich je i tíživá série pěti ligových remíz, a to třeba se Zlínem nebo v Teplicích.

Související články

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty

Nezmarův dluh. Kania sní o tom, že ho v Liberci splatí

V roce 2002 nebyl Jan Nezmar daleko od toho, aby dostal liberecký Slovan do Ligy mistrů ještě jako hráč. Sám si to i později vyčítal. Ondřej Kania teď doufá, že i tohle požene nového generálního ředitele klubu k úspěchům.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.