Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

V druhé lize nemají co dělat, hned bych je bral. Baráž očima trenérů

02. červen 2023
Zatím se jede podle plánu, oba zachraňující se prvoligové kluby nad vyzyvateli z druhé ligy v prvním zápase vyhráli. Jasno bude v neděli, kdy se hrají odvety. Jak zhodnotili první poločas baráže trenéři?
Zlínský Youba Dramé se raduje z jediného gólu prvního barážového utkání o účast ve Fortuna lize proti Vyškovu.Foto: Profimedia

FK Viagem Příbram - FK Pardubice 0:2 (0:0)

• branky: 49. Sychra, 62. Janošek z penalty
  • diváci: 3500

Roman Bednář (asistent trenéra Příbrami): „Myslím, že první půli jsme odehráli slušně. Měli jsme určitý plán, který vycházel, Pardubice jsme moc do ničeho nepouštěli. Škoda, že nám tam něco nespadlo. Druhou půli jsme začali špatně. Inkasovaný gól byl za nás hrozně laciný, měli jsme šanci dvakrát třikrát odkopnout míč. Ten gól nás mrzí. Penalta podobná jako v Karviné, jdeme tam pozdě. Tyhle zápasy jsou hodně o prvním gólu, kdyby nám to tam spadlo místo té tyčky, Pardubice by třeba trochu znervózněly. Ale to je jen kdyby. Chyběla nám v poslední třetině kvalita, to je největší rozdíl mezi první a druhou ligou. Myslím, že Pardubice zaslouženě vyhrály, ale my se nemáme za co stydět. Možná je to kruté, možná jsme si zasloužili přijatelnější výsledek do odvety. Určitě nepojedeme do Pardubic odevzdaní. Vyhrát tam o dva góly se nepovedlo i lepším týmům, situace je kritická. Ale pořád je to fotbal, bylo by fajn, kdybychom třeba vstřelili první gól a zdramatizovali to.“

Radoslav Kováč (trenér Pardubic): „V prvním poločase byla z naší strany patřičná nervozita. Hodně jsme se prali s terénem, neměli jsme to pod kontrolou. Finální fázi jsme řešili strašně lehkomyslně. Několikrát jsme měli vystřelit, přehrávali jsme situace. Měli jsme i štěstí, protože jsme dostali dvě tyčky. Tenhle zápas byl o prvním gólu. Dali jsme ho my, Sychryč (Vojtěch Sychra) to tam dobře zavřel. To bylo strašně důležité a rozhodlo to zápas. Jsme hrozně rádi, že jsme tady vyhráli a nedostali gól. Vždy sem jezdím s respektem a pokorou. Hraje se tu hrozně těžko a kluci tu pořád mají kvalitu. Je to teprve první krok, nesmíme podcenit ani milimetr. Doma jsme silnější, budeme mít za sebou naše fanoušky. Určitě budeme hrát na vítězství.“

FC Trinity Zlín - MFK Vyškov 1:0 (0:0)

• branka: 64. Dramé
  • diváci: 5442

Pavel Vrba (trenér Zlína): „Je to slušný vstup do baráže, ale všichni víme, že nás čeká těžká odveta, protože soupeř prokázal svoji kvalitu. Potvrdili to jejich techničtí hráči, jsou tu delší dobu a dokáží hrát i kolektivní fotbal. Do střídání v 55. minutě jsme nehráli dobře, chtěli jsme hru oživit a povedlo se to. Možná to chtělo víc kvality. V odvetě musíme hrát na výsledek, který nás udrží v lize. Ale Vyškov má hráče, kteří nemají ve druhé lize co dělat. Kdyby to šlo, tři čtyři fotbalisty bych si hned vzal.“

Jan Kameník (trenér Vyškova): „První půli jsme odehráli velice dobře, soupeře jsme nikam nepustili a měli jsme tam sami dvě tři nebezpečné situace. Dávali jsme ale hodně prostoru Hrubému a Janetzkému. Po přestávce jsme hru vyrovnali, góly byly na spadnutí na obou stranách, ale my jsme doplatili na jednu nepozornost a Zlín jakožto zkušené mužstvo toho využil. V poločase tak prohráváme 0:1. Zlín má drobnou výhodu, doma se ale budeme snažit jednogólové manko co nejdřív smazat a začít duel od začátku. Se Zlínem jsme dokázali hrát fotbal, měli jsme pasáže, kdy jsme drželi míč. Mohli jsme se vrátit do zápasu po šanci Vintra. Herně jsme obstáli.“

Zdroj citací: web Fortuna ligy