Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Tvrdík: Ukrajinské týmy by měly jít rovnou do skupiny

Aktualizováno
18. srpen 2023
Sdílejte:
Slávistický šéf po postupu do play-off Evropské ligy pochválil pořadatelské Košice a ocenil ukrajinského soupeře.
Jaroslav Tvrdík na předsezonní tiskové konferenci. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Slavia remizovala v Košicích s ukrajinským klubem z Dnipra 1:1 a po úvodní výhře 3:0 v Edenu je v play-off o Evropskou ligu a má tak jistou minimálně účast ve skupině Konferenční ligy.

Dnipro-1 kvůli válce na Ukrajině hraje své domácí zápasy v Evropě v Košicích, kde byl tentokrát i šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. „Chtěl bych poděkovat všem v Košicích za neskutečné pohostinství pro klub, A-tým i naše fans. Pogratulovat ke stadionu, až ho dokončí, bude to nádhera. Samozřejmě skvělý trávník. Famózní kuchyně. Ať se daří lidem i fotbalu,“ uvedl na Twitteru.

V Košicích postupně budují nový stánek pro téměř 13 tisíc lidí, ale zatím nejsou dodělané tribunami za branami, tak že je omezená kapacita necelých šest tisíc diváků. Dostavěno má být v březnu 2024.

Tvrdík ocenil i ukrajinského soupeře, když na Twitteru pokračoval: „Slyšet, jak vedení klubu střídá management s účastí na frontě, děs. Ať mají co nejdříve mír a jejich největší starostí je fotbalový výsledek. Ukrajinské týmy by měly jít přímo do základních skupin. Základní hodnotou fotbalu je fair-play a naše a jejich podmínky jsou prostě dramaticky jiné. Držte se, Dnipro-1!“

Ne všem se tato myšlenka zamlouvá. „Vím, že to nemyslíte zle, ale proč by měly týmy v jejich podmínkách hrát základní skupiny automaticky? Domácí zápasy v cizích zemích. Aktuálně úroveň jejich týmů je mnohem horší než dřív,“ nechal se slyšet jeden z reagujících uživatelů Twitteru. „Respekt všem ukrajinským týmům, ale určitě by automaticky skupinu hrát neměly,“ uvedl další.

Další detaily ze setkání vedení Slavie a Dnipra-1 dodal také na Twitteru člen představenstva Slavie Tomáš Bůzek: „Tam, kde my řešíme, zda bude na zápas vyprodáno, oni zvou zdarma děti uprchlíků, prakticky bez šance na podporu od svých fanoušků. Když mi přemýšlíme o nákupu hráčů z celé Evropy, oni jsou uzavřeni ve válečné zóně.“

„My přilétáme na zápasy letecky za pár hodin, oni cestují i 21 hodin autobusem nebo vlakem. Naše podmínky nejsou ani náhodou srovnatelné, sportovně je to vůči nim prostě nefér. A proč to říkám? Ani jednou si za ty naše obědy nepostěžovali,“ dodal Bůzek.

Dnipro-1 si teď zahraje o účast v Konferenční lize kompletně na Slovensku, když v play-off narazí na Trnavu. Tu včera poslal o kolo dál fantastickými nůžkami bývalý stoper Sparty nebo Dukly Lukáš Štetina. Tenhle famózní gól na 3:1 byl postupový.

A Slavia si v play-off o Evropskou ligu zahraje s dalším ukrajinským týmem, když ji čeká Zorja Luhansk. První zápas se hraje už příští čtvrtek v Edenu, odveta pak za týden v polském Lublinu.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s