Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Tvrdík: Ukrajinské týmy by měly jít rovnou do skupiny

Aktualizováno
18. srpen 2023
Sdílejte:
Slávistický šéf po postupu do play-off Evropské ligy pochválil pořadatelské Košice a ocenil ukrajinského soupeře.
Jaroslav Tvrdík na předsezonní tiskové konferenci. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Slavia remizovala v Košicích s ukrajinským klubem z Dnipra 1:1 a po úvodní výhře 3:0 v Edenu je v play-off o Evropskou ligu a má tak jistou minimálně účast ve skupině Konferenční ligy.

Dnipro-1 kvůli válce na Ukrajině hraje své domácí zápasy v Evropě v Košicích, kde byl tentokrát i šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. „Chtěl bych poděkovat všem v Košicích za neskutečné pohostinství pro klub, A-tým i naše fans. Pogratulovat ke stadionu, až ho dokončí, bude to nádhera. Samozřejmě skvělý trávník. Famózní kuchyně. Ať se daří lidem i fotbalu,“ uvedl na Twitteru.

V Košicích postupně budují nový stánek pro téměř 13 tisíc lidí, ale zatím nejsou dodělané tribunami za branami, tak že je omezená kapacita necelých šest tisíc diváků. Dostavěno má být v březnu 2024.

Tvrdík ocenil i ukrajinského soupeře, když na Twitteru pokračoval: „Slyšet, jak vedení klubu střídá management s účastí na frontě, děs. Ať mají co nejdříve mír a jejich největší starostí je fotbalový výsledek. Ukrajinské týmy by měly jít přímo do základních skupin. Základní hodnotou fotbalu je fair-play a naše a jejich podmínky jsou prostě dramaticky jiné. Držte se, Dnipro-1!“

Ne všem se tato myšlenka zamlouvá. „Vím, že to nemyslíte zle, ale proč by měly týmy v jejich podmínkách hrát základní skupiny automaticky? Domácí zápasy v cizích zemích. Aktuálně úroveň jejich týmů je mnohem horší než dřív,“ nechal se slyšet jeden z reagujících uživatelů Twitteru. „Respekt všem ukrajinským týmům, ale určitě by automaticky skupinu hrát neměly,“ uvedl další.

Další detaily ze setkání vedení Slavie a Dnipra-1 dodal také na Twitteru člen představenstva Slavie Tomáš Bůzek: „Tam, kde my řešíme, zda bude na zápas vyprodáno, oni zvou zdarma děti uprchlíků, prakticky bez šance na podporu od svých fanoušků. Když mi přemýšlíme o nákupu hráčů z celé Evropy, oni jsou uzavřeni ve válečné zóně.“

„My přilétáme na zápasy letecky za pár hodin, oni cestují i 21 hodin autobusem nebo vlakem. Naše podmínky nejsou ani náhodou srovnatelné, sportovně je to vůči nim prostě nefér. A proč to říkám? Ani jednou si za ty naše obědy nepostěžovali,“ dodal Bůzek.

Dnipro-1 si teď zahraje o účast v Konferenční lize kompletně na Slovensku, když v play-off narazí na Trnavu. Tu včera poslal o kolo dál fantastickými nůžkami bývalý stoper Sparty nebo Dukly Lukáš Štetina. Tenhle famózní gól na 3:1 byl postupový.

A Slavia si v play-off o Evropskou ligu zahraje s dalším ukrajinským týmem, když ji čeká Zorja Luhansk. První zápas se hraje už příští čtvrtek v Edenu, odveta pak za týden v polském Lublinu.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s