Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

To si děláš p..el, ty č..áku! Napadl rozhodčího, teď si nezahraje

07. září 2023
Sdílejte:
Poslední víkend nabídl v pražské 3. třídě (tedy v 9. lize) případovou studii, proč je tak těžké přivést a následně udržet u fotbalu mladé rozhodčí.
Ilustrační snímek.Foto: Shutterstock

Hlavního sudího na konci zápasu mezi béčky Sokola Bílá Hora a Březiněvse napadl vyloučený hráč hostů, který by vzhledem k rozdílu ve věku mohl být jeho otcem.

Po udělení druhé žluté karty a následné červené karty v 89. minutě hráč hostí verbálně napadl hlavního rozhodčího slovy, která nemůžeme užít v plném znění: „To si děláš p..el, ty č..áku!“ Následovalo fyzické napadení od vyloučeného hráče směrem k rozhodčímu.

Ten to v oficiálním zápasovém zápise popsal takto: „Uchopení za náprsní kapsu a otřásání hlavním rozhodčím a následné utrhnutí kapsy.“ Vše podle slov rozhodčího v zápise mělo proběhnout v maximální intenzitě, což dokládá i fotka, která se objevila v diskuzi o celém případě na sociální síti X (bývalý Twitter).

Rozhodčí zápas prvního kola 3. pražské třídy následně kvůli inzultaci ukončil za průběžného stavu 5:4 pro domácí. „Po fyzickém útoku na moji osobu jsem nebyl schopen z psychických důvodů pokračovat v řízení utkání,“ uvedl sudí do zápisu.

Rozhodčí pak museli hřiště opustit v doprovodu pořadatelské služby, protože vyloučený hráč sice odešel ze hřiště, ale čekal za pomezní čárou. „Vyloučený hráč po zápase neprojevil jakoukoliv lítost nad svými činy. Ani vedoucí hostujícího týmu se neomluvil,“ popsal mladý sudí dál v zápise. Tam také uvedl, že roztržený dres pořídil za víc jak 1200 korun.

Celý případ už projednala disciplinární komise pražského fotbalu, která vyloučenému hráči uložila pokutu ve výši 10 tisíc korun a zakázala mu činnost do konce ledna 2024.

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s