Plzeň má velkou posilu. Hledal hráče pro Guardiolu, teď pomůže Viktorii

30. leden 2024
Sdílejte:
Viktoria Plzeň angažovala Jana Říčku do role šéfa skutingu.
Jan Říčka, hlavní klubový skaut plzeňské ViktorieFoto: FC Viktoria Plzeň

Velkou posilu hlásí Viktoria Plzeň. Není na hřiště, ale měla by na něj mít velký vliv. Angažovala Jana Říčku jako hlavního klubového skauta. Říčka pracoval pro německý Hamburk, anglickou Chelsea a posledních 11 let jako skaut pro první tým jednoho z nejúspěšnějších klubů planety Manchester City.

Vyhledával posily pro Pepa Guardiolu a do slavného klubu doporučil například Erlinga Hallanda či Kevina De Bruyna, představuje Viktoria svůj „úlovek“.

„Jan Říčka patří mezi absolutní špičku ve svém oboru. Jeho zkušenosti, kontakty a obrovský přehled jsou něčím, co náš klub může opět posunout a perfektně to zapadá do naší dlouhodobé koncepce. Jsem osobně velmi rád, že se nám podařilo získat jej do našeho klubu,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Adolf Šádek.

„Byli jsme v kontaktu už během jeho působení v Manchesteru a měli o jeho služby dlouhodobý zájem. Nyní se vše podařilo dotáhnout a já se moc těším na spolupráci,“ dodal.

Šedesátiletý Říčka, který pochází ze Sušice a před lety v Plzni vystudoval Pedagogickou fakultu, bude působit v pozici hlavního skauta Viktorie. „Po delší době v Anglii je to pro mě změna, ale na mé práci se nic nemění – budu dělat maximum, abychom byli úspěšní,“ uvedl Říčka, který měl o svém novém klubu i v minulých letech detailní přehled.

„Samozřejmě jsem vše pozorně sledoval. To, co klub pod vedením Adolfa Šádka za posledních dvanáct třináct let dokázal, je až neskutečné. Šest titulů, čtyřikrát Liga mistrů, to je opravdu až pohádkový příběh. Vedle sportovních úspěchů se skvělým způsobem proměnila i infrastruktura Viktorky, komfortní stadion, tréninkové zázemí v Luční ulici a pro žáky na Skvrňanech, nedávno otevřená budova tréninkového centra mládeže v sousedství stadionu. Nyní máme další plány a čeká nás spousta práce a výzev, na které se těším,“ uvedl.

Naposledy se o Říčkovi psalo v souvislosti s rezignací Sportovní rady na FAČR. Říčka byla vedle Vladimíra Šmicera nebo Tomáše Rosického jejím členem. Na začátku roku 2024 ale společně fungování v poradním sboru ukončili, protože si přišli po boku předsedy FAČR Petra Fouska a výkonného výboru zbyteční a nevyslyšení.

Související články

Kolik bodů stačí na postup? Historie říká, že je třeba porazit Turky

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Euro 2024
Aktualizováno

Proč máme ošklivější dresy než Albánie? A co nejvíc ovlivňuje byznys s fotbalovými trikoty?

Kdo má nejhezčí a nejošklivější dresy Eura? Jak dnes pracují kluby s designem dresů a dalšího merche? V čem se liší menší výrobci od obřích brandů? A proč se design a střih dresů za poslední tři dekády tolik proměnil? O tom jsme si povídali s novinářem Martinem Vaitem z iSport.cz a ředitelem yoursport Pavlem Hodkem.

Podcast

Velký taktický rozbor: Proč bylo Česko tak pasivní? A proč by měl jít do hry Jurásek za Douděru?

Čím Portugalci Česko překvapili? Kde měli hráče navíc? Jak na to reagoval trenérský tým Ivana Haška? Udělal dobře? A na čem se dá stavět proti Gruzii a Turecku a co se naopak musí změnit?

Taktika
Popup se zavře za 8s