Pět na jednoho. Bohemians řeší napadení fanouška během zápasu se Spartou

Aktualizováno
16. únor 2023
Sdílejte:
Ošklivý zážitek si odnesli někteří návštěvníci nedělního ligového šlágru mezi Bohemians a Spartou, když na hlavní tribuně došlo k napadení jednoho z domácích fanoušků skupinou pěti maskovaných agresorů. Zástupci Bohemians se omluvili za bezpečnostní pochybení.
Ďolíček. Ilustrační snímek.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Během nedělního zápasu Bohemians se Spartou došlo v Ďolíčku na hlavní tribuně k napadení jednoho z fanoušků skupinou maskovaných útočníků. Klub incident řeší a slibuje, že zlepší bezpečností opatření. Případ prověřuje policie.

„Od nedělního utkání se zabýváme incidentem, který se odehrál v průběhu prvního poločasu na hlavní tribuně v sektoru A3. Vše začalo slovní potyčkou dvou návštěvníků, která vyvrcholila v situaci, kdy po několika minutách k jednomu z účastníků hádky přišlo pět maskovaných osob v kuklách a tohoto fanouška napadlo údery pěstí do hlavy a obličeje. Následně celá skupina tribunu opustila. Napadený musel s krvavým zraněním v obličeji vyhledat ošetření,“ uvedl na klubovém webu Petr Koukal, ředitel komunikace Bohemians.

„Považujeme za absolutně nepřijatelné a odsouzeníhodné takové chování jakéhokoliv z návštěvníků Ďolíčku. Na celé události je smutný také fakt, že útočníci i napadený byli dle očitých svědků opatřeni symbolikou Bohemians. Jednalo se tak s největší pravděpodobností o útok ve vlastních řadách. Útok skupiny pěti agresorů, navíc maskovaných, proti jedinému napadenému odsuzujeme jako podlé a zbabělé jednání. Tyto jedince nepovažujeme za naše fanoušky,“ dodává ve zprávě Koukal.

Incident podle něj vzbudil strach a obavy o bezpečnost v řadách dalších diváků, kteří byli k incidentu blízko. Navíc se odehrál v blízkosti sektoru určeného pro partnery a sponzory Bohemians, kteří po utkání vyjádřili znechucení z celé události a někteří dokonce klubu oznámili, že zvažují ukončení spolupráce.

„Bohužel se tato událost navíc odehrála v období, kdy v mediálním prostoru rezonuje téma bezpečnosti na fotbalových stadionech a podmínkách pro fanoušky, týkající se zejména klecí a plotů. Chování této pětice je vodou na mlýn odpůrců tvrzení, že fotbalové stadiony jsou bezpečným místem pro všechny návštěvníky, včetně rodin a dětí,“ uvádí Koukal.

Klub podle něj vnímá i vlastní odpovědnost za selhání bezpečnostní služby, která jednak nezabránila vniknutí maskovaných útočníků do míst, kde neměli co dělat, ale zároveň nepodnikla kroky k jejich následnému zadržení a umožnila jim zmizet v davu. Zástupci Bohemians o tom budou jednat s majitelem najímané agentury.

„Klub přijme taková opatření, která v maximální možné míře zamezí opakování tohoto chování,“ uvádí Koukal. Na dotaz redakce Football Clubu zda klub celý incident řeší i s policií, řekl, že víc než je uvedené v citované zprávě na klubovém webu, zatím zástupci Bohemians k případu nebudou uvádět.

„Případem se zabýváme a jsme v úzkém kontaktu s klubem. V současné chvíli policisté případ prověřují pro podezření z přestupku. Podezřelé z tohoto jednání nemáme a poškozeného taky ne,“ říká Violeta Siřišťová z tiskového oddělení krajského policejního ředitelství v Praze.

Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s