Koupit předplatné webu

Pět na jednoho. Bohemians řeší napadení fanouška během zápasu se Spartou

Aktualizováno
16. únor 2023
Sdílejte:
Ošklivý zážitek si odnesli někteří návštěvníci nedělního ligového šlágru mezi Bohemians a Spartou, když na hlavní tribuně došlo k napadení jednoho z domácích fanoušků skupinou pěti maskovaných agresorů. Zástupci Bohemians se omluvili za bezpečnostní pochybení.
Ďolíček. Ilustrační snímek.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Během nedělního zápasu Bohemians se Spartou došlo v Ďolíčku na hlavní tribuně k napadení jednoho z fanoušků skupinou maskovaných útočníků. Klub incident řeší a slibuje, že zlepší bezpečností opatření. Případ prověřuje policie.

„Od nedělního utkání se zabýváme incidentem, který se odehrál v průběhu prvního poločasu na hlavní tribuně v sektoru A3. Vše začalo slovní potyčkou dvou návštěvníků, která vyvrcholila v situaci, kdy po několika minutách k jednomu z účastníků hádky přišlo pět maskovaných osob v kuklách a tohoto fanouška napadlo údery pěstí do hlavy a obličeje. Následně celá skupina tribunu opustila. Napadený musel s krvavým zraněním v obličeji vyhledat ošetření,“ uvedl na klubovém webu Petr Koukal, ředitel komunikace Bohemians.

„Považujeme za absolutně nepřijatelné a odsouzeníhodné takové chování jakéhokoliv z návštěvníků Ďolíčku. Na celé události je smutný také fakt, že útočníci i napadený byli dle očitých svědků opatřeni symbolikou Bohemians. Jednalo se tak s největší pravděpodobností o útok ve vlastních řadách. Útok skupiny pěti agresorů, navíc maskovaných, proti jedinému napadenému odsuzujeme jako podlé a zbabělé jednání. Tyto jedince nepovažujeme za naše fanoušky,“ dodává ve zprávě Koukal.

Incident podle něj vzbudil strach a obavy o bezpečnost v řadách dalších diváků, kteří byli k incidentu blízko. Navíc se odehrál v blízkosti sektoru určeného pro partnery a sponzory Bohemians, kteří po utkání vyjádřili znechucení z celé události a někteří dokonce klubu oznámili, že zvažují ukončení spolupráce.

„Bohužel se tato událost navíc odehrála v období, kdy v mediálním prostoru rezonuje téma bezpečnosti na fotbalových stadionech a podmínkách pro fanoušky, týkající se zejména klecí a plotů. Chování této pětice je vodou na mlýn odpůrců tvrzení, že fotbalové stadiony jsou bezpečným místem pro všechny návštěvníky, včetně rodin a dětí,“ uvádí Koukal.

Klub podle něj vnímá i vlastní odpovědnost za selhání bezpečnostní služby, která jednak nezabránila vniknutí maskovaných útočníků do míst, kde neměli co dělat, ale zároveň nepodnikla kroky k jejich následnému zadržení a umožnila jim zmizet v davu. Zástupci Bohemians o tom budou jednat s majitelem najímané agentury.

„Klub přijme taková opatření, která v maximální možné míře zamezí opakování tohoto chování,“ uvádí Koukal. Na dotaz redakce Football Clubu zda klub celý incident řeší i s policií, řekl, že víc než je uvedené v citované zprávě na klubovém webu, zatím zástupci Bohemians k případu nebudou uvádět.

„Případem se zabýváme a jsme v úzkém kontaktu s klubem. V současné chvíli policisté případ prověřují pro podezření z přestupku. Podezřelé z tohoto jednání nemáme a poškozeného taky ne,“ říká Violeta Siřišťová z tiskového oddělení krajského policejního ředitelství v Praze.

Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s