Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Lingr byl skvělý, snad neodejde. Trpišovský po Hradci chválí i Chytila

23. červenec 2023
Sdílejte:
Slavia v sobotu porazila v prvním kole Fortuna ligy Hradec Králové v Edenu 2:0. Přečtěte si, jak vstup do sezony zhodnotil trenér sešívaných Jindřich Trpišovský na pozápasové tiskové konferenci.
Ondřej Lingr proti hradckým.Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Jak vstup do sezony hodnotíte?

Do zápasu jsme vstoupili dobře, ve čtvrté minutě nám vyšla jedna z prvních akcí, díky Vlčkovi jsme se dostali za obranu a gól Micka nás uklidnil. Dlouho se nám pak nedařilo vstřelit druhý gól a po druhém poločase Hradec zesílil tlak. Pomohli nám střídající hráči a druhý gól z kopačky Mojmíra Chytila nás definitivně uklidnil a zápas jsme v klidu dohráli.

Jak jste spokojený s výkonem proti neoblíbenému soupeři? Pustili jste jej pouze do jediné šance.

Myslím, že výkon od nás byl výborný. Chvíli jsem přemýšlel, jestli ve hře bylo něco negativního, možná zahazování šancí a některá řešení situací v útočných akcích, ale i vzhledem k těžkému terénu jsme si poradili dobře. Rozdílem byl hlavně první gól, týmy u nás chtějí předvést hlavně defenzivní výkony a na to, aby udrželi dobrý stav co možná nejdéle a chodili do brejků. První gól zápas vždy otevře a nám to emočně pomůže, soupeře to naopak trochu srazí dolů. Dost podobné bylo, když v posledním zápase Hradec dal v deváté minutě gól nám, to pomohlo zase jim. Celkově byl dnes tým dobře nastavený, byly tam dobré individuální výkony jednotlivých hráčů a myslím, že to byl dobrý týmový výkon proložený dobrými individuálními výkony.

S výkonem Tomáše Vlčka spokojenost?

Dnes potvrdil to, co si myslíme. Absolvoval ideální cestu, to znamená, že je hráčem, který nakoukne do A-týmu, pak se vyhraje na hostování a v ideálním případě, kdy má reálnou šanci hrát v týmu, se vrátí. Každý případ je jiný, jako například Zima nebo Samek. Někdy hráč dostane příležitost a není na ni připravený. Kdyby Tomáš dostal šanci před rokem, před rokem a půl, třeba by jeho pozice v týmu nebyla taková. Přišel ale připravený, prožil skvělou sezonu v Pardubicích, zvládl hrát těžké zápasy v podobné typologii, kterou hrajeme my. Vyhodnotili jsme to tak, že teď je správný čas. Trochu jsme řešili, zdali bude hrát na této pozici, jestli ho neprohodíme s Tomášem Holešem, ale nakonec jsme se rozhodli, že Tomáš Holeš má s hrou zleva více zkušeností a Vlčák má velkou přednost dlouhé průnikové přihrávky za obranu. Jeho výkon byl celkově skvělý a myslím si, že potvrdil výkony v přípravě. Dnes to byl jeho nejlepší a nejdominantnější výkon a kromě chyby v závěru to od něj byl skvělý výkon.

Jste spokojen s řešením na levé straně hřiště?

Na první dobrou myslím, že na levé straně hřiště hrál Lukáš Provod. Chtěli jsme tam měnit typologii hráčů podle vývoje utkání, zdali budeme hrát do plné nebo otevřené obrany. Matěj s Ivanem si několikrát vyměnili pozici, do druhé půle se jejich posty protočily úplně. Upřímně, naše pravá strana dnes byla mnohem nebezpečnější než levá. Taky si ale myslím, že to je soupeřem, Gabriel hraje v dobrém rozpoložení, i to mělo vliv. Výkon nebyl špatný, ale musíme ho ještě dopilovat. Než kluci budou hrát na úrovni Davida Juráska nebo Petera Olayinky bude chvíli trvat.

Nový majitel Brna: odhalil rozpočet a do pěti let chce Zbrojovku ve skupině o titul

Zbrojovka v pondělí rozehraje druhou ligu, už teď ale hlásí zásadní posílení. Klub kupuje místní investiční skupina s miliardovým obratem.

Přečíst

Mojmír Chytil se uvedl gólem. Jak se vám líbil jeho výkon?

Líbil se mi hodně, splnil přesně to, co jsme od něj chtěli. Jeho střídání předcházela pasáž, kdy jsme poztráceli hodně míčů nahoře a pustili Hradec do hry. Po střídání Mojmír prokázal skvělou vlastnost, kdy dokáže podržet míč. Měl jednu krásnou akci, kdy skvěle podržel míč, ale nártem střelu poslal vedle. Jeho výkon naznačil to, proč jsme ho brali a co může nabídnout týmu. Naznačil hru zády k bráně, pro obránce to je peklo. S kvalitními hráči kolem něj z toho dokážeme vyždímat ještě víc.

Mezi střídajícími hráči byl i Ondřej Lingr. Jak hodnotíte jeho výkon?

Podal skvělý energický výkon. Přesně to, co máme rádi. Samozřejmě rád hraje od začátku, ale umí vletět do zápasu, který se hraje nahoru dolů. Má skvělé krytí míče a myslím, že dnes patřil k nejlepším, i když hrál jen třicetiminutový úsek. Doufám, že neodejde a pokud prodlouží a podepíše novou smlouvu, tak to spolu oslavíme.

Na rozdíl od minulého ročníku jste v úvodním kole brali tři body. Jak je to důležité pro sebevědomí týmu?

Určitě je to hodně důležité. Minulý rok jsme s Hradcem v Boleslavi prohráli, i když podle mého po výborném výkonu. Vždy je dobré sezonu odstartovat zdárně, pro hráče, pro fanoušky i pro trenéry. Nicméně je to jeden zápas, za který jsou tři body, nic jiného to neznamená. Většinou to ale pomůže i novým hráčům, loni byl v prvním zápase například Ewerton a jiní hráči, těm to potom možná ublížilo při vstupu do angažmá. Rozdíl je v tom, že pro nové hráče, jako je třeba Vlček nebo Chytil, je vstup jednodušší. Tým má navíc klid, máme před sebou celý týden. Je na čem pracovat a nemusíme se rýpat v negativních výkonech a máme tak víc času na dopilování věcí namísto řešení situací, při kterých by nastala chyba. Určitě je to pro nás v tomhle příjemné.

Na Mohameda Tijani se dnes při velké konkurenci nedostalo. Přivyká si na nároky Slavie?

Zvyká si na nároky u nás, zatím má největší problémy s intenzitou hry, byl zvyklý absolvovat souboje a pak se třeba chvíli vydýchat. V našem tempu se většinou zahltí za nějakých deset minut. Má skvělé okamžiky, kdy vypadá dobře. Dnes to bylo hlavně tím, že jsme zvolili určitou variantu. Třeba kdyby startoval zápas Mojmír, Tiji by utkání dohrával. Blíží se navíc kvalifikace, ve kterých chceme ohrávat jiné hráče. V případě jiného vývoje utkání by se na hřiště dostal, ale změna projevu pro něj, kdy je třeba „moc neodpočívat“ a hrát nahoru dolů, mu bude chvíli trvat. Zatím to proto není na nějaký delší časový úsek.

Odvetu dnešního utkání byste raději hrál v Hradci nebo v Plzni?

Jednoznačně v Hradci. Je nepříjemné pro všechny, když týmy nehrají ve svých městech. Věřím tomu, že se celá situace vyřeší, i když nemám detailnější informace. Vím, že určité věci hrozí. Vím, jaký je rozdíl, když Pardubice hrály na Bohemce a když jsme hráli v Pardubicích. Hrajeme to hlavně pro lidi, pro atmosféru. Myslím si, že fanoušci z Hradce si to zaslouží a my všichni chceme hrát před plným stadionem ve skvělé kulise.


Zdroj textu: web SK Slavia Praha


Související články

Nominace na EURO: Hašek už neřeší Belmondo, rozhodovala forma

Ivan Hašek oznámil nominaci na EURO 2024. V týmu je šestadvacet hráčů včetně největších opor Tomáše Součka, Patrika Schicka nebo Vladimíra Coufala, ale také nováček Lukáš Červ. Cílem je podle šéfa FAČR Petra Fouska postup ze skupiny.

Cesta na Euro

Dvakrát proti Belgii. České ženy chtějí z Edenu první body v kvalifikaci o Euro

Fotbalová reprezentace žen se sešla v Praze, aby zahájila třetí sraz roku 2024. Tým trenéra Karla Rady v následujících dnech odehraje dva kvalifikační zápasy proti Belgii – první v pátek 31. května v pražském Edenu, v úterý 4. června pak na stadionu v belgickém Sint-Truidenu.

Reprezentace

Počítáme koeficient: Co čeká Baník v Evropě?

Česko bude mít v Evropě v příští sezoně pět týmů. Do pohárů se vrací Baník a jeden z dvojice Boleslav – Hradec. Projděte si, jaké cesty je čekají, pokud se mají dostat do ligové fáze jednoho ze tří evropských pohárů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s