Koupit předplatné webu

Boj o televizní práva na ligu může začít. Poslední překážka padla

17. březen 2023
Sdílejte:
Vedení českého fotbalu a ligy se dohodlo na pokračování spolupráce. LFA může začít hledat nejbohatší nabídku za televizní práva od sezony 2024/25.
Za kolik je tenhle produkt?Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Poslední překážka pro vypsání tendru na prodej televizních práv české ligy padla. Ligová fotbalová asociace (LFA) se s Fotbalovou asociací České republiky (FAČR) dohodly na nové rámcové smlouvě o vzájemném fungování. Oznámili to dnes šéfové obou asociací Petr Fousek a Dušan Svoboda.

Jednoduše řečeno jde o to, že LFA teď má jistotu, že bude první a druhou ligu dál řídit a může tedy kromě jiného prodávat jejich práva. Podle Svobody chce teď LFA spustit tendr na televizní práva co nejdřív, organizovat ho pro LFA bude poradenská společnost Deloitte. Výsledek výběrového řízení má být znám na podzim letošního roku, uvedl šéf LFA na dnešní tiskové konferenci.

Související články

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

Pravidla
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.