Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Boj o televizní práva na ligu může začít. Poslední překážka padla

17. březen 2023
Sdílejte:
Vedení českého fotbalu a ligy se dohodlo na pokračování spolupráce. LFA může začít hledat nejbohatší nabídku za televizní práva od sezony 2024/25.
Za kolik je tenhle produkt?Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Poslední překážka pro vypsání tendru na prodej televizních práv české ligy padla. Ligová fotbalová asociace (LFA) se s Fotbalovou asociací České republiky (FAČR) dohodly na nové rámcové smlouvě o vzájemném fungování. Oznámili to dnes šéfové obou asociací Petr Fousek a Dušan Svoboda.

Jednoduše řečeno jde o to, že LFA teď má jistotu, že bude první a druhou ligu dál řídit a může tedy kromě jiného prodávat jejich práva. Podle Svobody chce teď LFA spustit tendr na televizní práva co nejdřív, organizovat ho pro LFA bude poradenská společnost Deloitte. Výsledek výběrového řízení má být znám na podzim letošního roku, uvedl šéf LFA na dnešní tiskové konferenci.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.