Kulič střídá Hoftycha. Boleslav po něm chce umístění v první pětce

26. květen 2023
Sdílejte:
Vedení mladoboleslavského klubu oznámilo změnu na trenérském postu, která následuje po zklamání z končící sezony.
Marka Kuliče čeká premiéra v roli prvoligového hlavního trenéra.Foto: FK Mladá Boleslav

Fotbalisty Mladé Boleslavi povede od letní přípravy na příští sezonu nový trenér Marek Kulič, který u týmu dosud působil jako asistent. Dosavadní kouč Pavel Hoftych v prvoligovém klubu zůstane a posune se na pozici sportovního manažera.

„Jednali jsme s několika potenciálními adepty na post hlavního trenéra, ale nakonec jsme se rozhodli pro řešení v rámci interních zdrojů a nikoliv pro personální revoluci," uvedl Josef Dufek, prezident FK Mladá Boleslav.

Boleslav skončila v lize devátá, což je čtvrté nejhorší umístění klubu z devatenácti absolvovaných ročníků v první lize. Pro klubové vedení jde o zklamání. „Uplynulá sezóna se nepovedla a jsme hodně zklamaní. Liga byla mimořádně vyrovnaná, navíc našemu mužstvu s technickými hráči nepomohl brzký start letošní jarní ligy na nekvalitních terénech při nepříznivých klimatických podmínkách a nepovedly se nám jarní zápasy s Pardubicemi, Brnem, Budějovicemi a Zlínem,“ uvedl Dufek.

„Uplynulé dva roky se intenzivně věnujeme rozvoji celého klubu včetně naší akademie a samozřejmě prioritně prvoligovému mužstvu, který je výkladní skříní klubu, s jehož výsledky v právě skončeném ročníku nejsme spokojení. Pro následující sezonu chystáme změny v očekávání zlepšených výsledků s cílem umístit se v prvoligové top pětce," prohlásil David Trunda, generální ředitel FK Mladá Boleslav.

Pro mladoboleslavské fotbalisty skončila aktuální sezona pátkem 26. května. V sobotu začne hráčům dvoutýdenní dovolená, po které se do přípravy vrátí pod vedením nového hlavního trenéra. „Očekáváme, že s předáváním hráčských zkušeností talentům z naší akademie se mu podaří změnit obraz hry, aby se líbil divákům a tím nás přesvědčil, že byl nejlepším řešením pro klub," doplnil Trunda.

Sedmačtyřicetiletého Kuliče čeká premiéra v roli prvoligového hlavního trenéra. Bývalý útočník během hráčské kariéry nastoupil do 389 utkání nejvyšší soutěže, ve kterých vstřelil 89 gólů. Hrál za Příbram, Spartu nebo právě Mladou Boleslav.

Související články

Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

Historie

Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

Anketa

Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

Zprávy
Popup se zavře za 8s