Koupit předplatné

Kuchta zase dává góly. Může hrát s Čvančarou?

11. říjen 2022
Sdílejte:
Sparťanský útočník dal v zápase se Zbrojovkou dva góly a navázal na zlepšený výkon proti Hradci, kde se podílel na náročné otočce v deseti lidech. V čem ho osvobodilo vyloučení Tomáše Čvančary a mohou hrát dohromady?
Uzemní Slavii svými góly, nebo Spartu nedisciplinovaností?Foto: Pavel Mazáč/CNC/Profimedia

Jan Kuchta je útočník, který během svého působení ve Slavii vyrostl v gólovou mašinu výrazně převyšující českou ligu. Od svého návratu k sešívaným v létě 2020 nastřílel v 66 soutěžních zápasech 32 branek. Na začátku aktuálního ročníku to ale nebyly jen góly, co mu scházelo. S výjimkou prvních zápasů postrádal forward svůj typický drive a nedařilo se mu ohrožovat branku soupeře, jak byl zvyklý dříve. K tomu pět zápasů stál za nesmyslné došlápnutí na libereckého brankáře Oliviera Vliegena.

Po posledních dvou zápasech to vypadá na otočku. Kuchtovi paradoxně pomohlo vyloučení jeho parťáka Tomáše Čvančary. S ním se mu na Spartě prozatím nepovedlo vytvořit fungující útočné partnerství, které by si mnoho fanoušků letenských přálo. Jde totiž o nesmírně zapeklitou kombinaci typologií obou hráčů.

Trenér Brian Priske v podcastu Sparťanských novin řekl, že by se Kuchta s Čvančarou měli doplňovat. Přímo pak zmínil, že první z nich je menší a pohyblivý a druhý větší a silnější. Jeho přirovnání připomnělo klasické útočnické dvojice - jednoho obra a jednoho drobného pracovníka vedle něho. Pamětníkům jistě naskočil obrázek Jana Kollera a Milana Baroše, Edina Džeka a Carlose Tevéze nebo novější pár Antoine Griezmann a Alváro Morata.

Související články

Sparta proti Plzni. Střet, který umí obrátit ligu naruby

Plzeň jede nad plán a tak má liga znovu v čele top trojku. Viktoria teď přijíždí do Prahy potvrdit pověst vyzyvatele. Před rokem to byla naopak Sparta, kdo ji sestřelil z trůnu.

Česká liga

Že já jsem se snažil! Když hráč zápasu dostane kari s rýží

Dobrý výkon na hřišti by měl být náležitě oceněn. Někdy to ale může končit rozpaky. Projděte si bizarní ceny pro hráče zápasu, které nám padly do oka.

Přímák

Dvanáctý hráč i první soudce. Ultras Marseille vládnou na tribunách i v kancelářích

Jen málo velkých klubů pojmenovalo tribunu po někom z fanoušků. Olympique Marseille je jedním z nich. Tým z jihu Francie je se svými příznivci spojen tak těsně, že ho jejich nálady ovlivňují stejně jako dění na samotném hřišti. Tak jako nedávno, kdy jedna schůzka ultras a vedení OM změnila celou sezonu.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.