Fotbalisté Sparty za sebou mají sérii remízových utkání, která vzbuzuje mezi mnoha fanoušky rozpaky. Část obav se ve speciálu podcastu Sparťanských novin pokusil rozptýlit letenský kouč Brian Priske. Během rozhovoru také vysvětloval, jak pracuje se stresovými situacemi on a také jeho svěřenci. Zaměřil se třeba na to, jak se vypořádává se sociálními sítěmi a zmínil, jak mu jeho děti pomáhaly při učení se s Instagramem.
Na první tým Sparty se vinou nepovedeného startu v lize a vypadnutí z evropských pohárů snáší velký tlak, se kterým se Priske týmu mimo jiné snaží pomoci i proslulým kolečkem na konci zápasů. Hráče chválí za jejich profesionalitu a říká, že fanoušky respektuje. Vnímá, že chtějí zpět úspěšnou Spartu. Doufá zároveň, že oni nahlíží na zápasy nejen přes jejich výsledky.
V dosud odehraných utkáních pod jeho vedením dle jeho názoru často rozhodovaly drobnosti, a proto jasně deklaruje, že nechce zásadně měnit herní styl, ale spíše dolaďovat některé detaily. Tým podle něho částečně zasáhla zranění a spousta nových hráčů tak musí nastupovat bez toho, aby byli řádně sehraní. Dál popisuje statistické aspekty, ve kterých se jeho svěřenci zlepšují a zdůrazňuje také, že ví, že nemá času nazbyt.
Už podle něj došlo ke zlepšení intenzity ve hře a také defenzivní fáze vykazuje solidní výsledky. Jako klíčový prvek vnímá neproměňování šancí, všímá si ale také toho, že si je Sparta nevytváří dostatečně kvalitní. I tak si podle něj v několika posledních zápasech jeho tým zasloužil zvítězit. Jako příklad za všechny uvádí utkání s Baníkem, který vyrovnal z jediné střely, kterou v zápase měl.
Hodně času teď na Strahově se svým realizačním týmem věnuje přemýšlení, jak se zlepšit v otevírání nízkých bloků, které se zdají být typickým herním projevem sparťanských soupeřů. Říká, že často v zápasech chce hrát fotbal jen jeden tým a sparťanští oponenti si dělají utkání až příliš jednoduché. Zároveň apeluje na nutné zlepšení v ofenzivě. Vyjadřuje se také ke kritice útočné dvojice Kuchta – Čvančara.
V podcastu dojde také na představování členů trenérského kolektivu a Priske vysvětluje, proč je podle něj důležité nemít celý tým z jednoho prostředí. Probírá také spolupráci s B týmem.
Sparťanský trenér se dotkne i toho, jaké je to být v Česku sám a co aktuálně dělají jeho nebližší příbuzní - žena, která je farářka a syn, který se osamostatňuje v Nizozemsku. Zmiňuje také, že s ostatními členy realizačního týmu se snaží trávit mimo práci co nejméně času, ale fotbal z hlavy jen tak nedostane. Když už se mu to podaří, nahradí ho většinou jiným sportem. Sleduje třeba dokumentární sportovní série na Netflixu.
Program Ligy národů přináší spoustu atraktivních zápasů. Z nich jsme si pro naši analýzu vybrali čtyři. V hlavní roli bude český nároďák.
Kde nám ujel vlak? A proč bychom se při výchově hráčů měli zaměřit především na hru bez míče? Jaroslav Hřebík ve velkém rozhovoru s FC analyzuje český fotbal.
Téměř dva roky byl Jan Bořil bez fotbalu. Už po třicítce dlouho léčil zraněné kolene. Předpokládaný scénář s koncem kariéry odmítl a teď jako kapitán táhne obrozenou Slavii.