Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Kolik stojí lístky do hradecké chlouby? Srovnání s ligovou konkurencí

02. srpen 2023
Sdílejte:
Když už je jasné, že se v Hradci od soboty bude hrát na novém stadionu, pojďme si projít ceny vstupného a porovnat je s dalšími ligovými arénami.
Foto: FC Hradec Králové

Pohroma se nekoná, v Hradci stihli vše potřebné, aby místní klub mohl už ligový podzim odehrát na novém stadionu. Stavební úřad vydal kolaudaci větší části fotbalového stadionu a sobotnímu otevíracímu zápasu s Českými Budějovicemi tak nic nebrání.

Hradecký klub už během dopoledne vyprodal na sobotní zápas lístky, zájem byl velký. Vyšly na 200 až 290 korun. Cena je odstupňovaná podle pozice na stadionu, nejdražší lístky jsou na podélné tribuny, střední cena je do rohů na stadionu a nejnižší na tribuny za brány. Pro studenty, důchodce a držitele průkazu ZTP platí snížené ceny od 170 do 250 korun. Děti do 130 centimetrů platí 20 korun a nemají za to nárok na samostatné sedadlo.

Uvedené ceny platí pro předprodej, který končí den před zápasem. Následně základní ceny vzrostou na 230 až 330 korun a zvýhodněné ceny na 200 až 280 korun.

Tato cenová úroveň platí pro většinu ligových zápasů. Vedle toho je pak ještě skupina pěti „exponovaných“ zápasů, na které hradecký klub stanovil vyšší ceny. Konkrétně jde o utkání se Spartou, Slavií, Plzní, Bohemians a Pardubicemi. Základní ceny v předprodeji na tyto soupeře roste na 330 až 450 korun a na 360 až 490 korun následně.

Pro srovnání: Slavia teď prodává lístky na Zlín za základní ceny od 290 do 490 korun a na Baník od 370 do 690 korun. Sparta má v předprodeji lístky na Pardubice za 300 až 450 korun a následně vyjdou na 400 až 600 korun. Na top soupeře se na Letnou dostanete za předprodejových 600 až 850 korun a když to nestihnete, tak následně za 700 až 900 korun. V Plzni teď na Baník můžete jít za 220 až 340 korun a třeba v cenově příznivých Teplicích vyjde většina zápasů na 150 až 200 korun a za top soupeře se platí 250 až 300 korun. A v sousedních Pardubicích vyjdou lístky na většinu zápasů na 220 až 350 korun v předprodeji, poté je to 270 až 400 korun. Na top soupeře ceny rostou na 290 až 400 korun, respektive 340 až 450 korun.

Z Hradce na mistrovství světa. Čech staví světové stadiony

Stavěl tři arény pro šampionát v Kataru a teď má architekt Pavel Hladík v Saúdské Arábii na starosti růst národního sportovního centra v úplně novém městě. Jak se k tomu hradecký rodák dostal a proč jako nadějný dorostenec nepodepsal v domácím klubu smlouvu?

Přečíst

Permanentní vstupenky na celou sezonu 2023/24 vyjdou na nový hradecký stadion na 3800 korun (podélné tribuny), 3000 korun (ochozy v zatáčkách stadionu) a 2400 korun (tribuny za bránou). Věrní fanoušci hradeckého klubu, kteří měli permanentku z minulé sezony z Mladé Boleslavi, mají 1000 korun slevu.

Pro srovnání: Permanentky na Baník Ostrava na vítkovický stadion lze pořídit za 2100 až 2900 korun, na Spartu vyjde permanentka nové zájemce na 2900 až 4300 korun, v sousedních Pardubicích je základní cena od 3800 a 5900 korun a na Slavii, která je v lize spolu s Pardubicemi nejdražší, je to 3900 až 5900 korun. Psali jsme o tom podrobně: Fotbal zdražuje. Projděte si ceny permanentek na příští sezonu

Novou arénu staví pro město Hradec Králové konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Radnice za stadion zaplatí celkem 763 milionů korun (včetně DPH). Stadion má kapacitu 9300 míst a splňovat bude kategorii UEFA 4, což znamená, že se na něm budou moct hrát i mezinárodní utkání. Stavebníci měli mít podle původních plánů hotovo do konce června, pak vedení Hradce Králové počítalo s tím, že hotovo bude do konce července. Nyní jsou na stadionu stále dílčí nedodělky, ale podařilo se najít dočasné řešení, které fotbal na nedokončenou stavbu pustí už teď. Ze zpoždění plynou pro firmy smluvní sankce v řádech stovek tisíc korun.

Provozovatelem stadionu bude pro následující dva roky FC Hradec Králové, nájemné bude městu platit ve výši 8,5 milionu korun bez DPH. Podle primátorky Springerové půjde o dva ověřovací roky.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s