E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Dynamo hledá investory. Budějovickému klubu s tím pomáhá britská firma

10. leden 2024
Sdílejte:
Vstup strategického partnera do klubu lze očekávat v první polovině roku 2024, dalo světu vědět Dynamo.
Vlastník Dynama Vladimír Koubek na fotce z roku 2021.Foto: SK Dynamo České Budějovice

Vlastník českobudějovického klubu, společnost C.S. commerce service a.s. (jediným akcionářem je Vladimír Koubek), dnes oznámil, že uzavřel dohodu o strategickém partnerství s firmou Footify Partners UK Limited. „Účelem této smlouvy je koordinace příchodu investorů do klubu SK Dynamo České Budějovice dle mezinárodních standardů. Součástí této aktivity je i nová organizace klubu a jeho personální rozvoj,“ stojí bez dalších detailů v prohlášení na webu Dynama.

Footify, vedená Lusolou Adewumim, je poradenská společnost v oblasti managementu se sídlem ve Velké Británii, která se primárně zaměřuje na komerční poradenství, maximalizaci potenciálu příjmů sportovních značek a koordinaci investičních akcí pro obchodní růst, představil svého nového partnera budějovický klub. A dodal, že společně s Footify by měl strategického partnera pro klub nalézt v první polovině roku 2024.

Adewumi má na sociální síti Linkedin následující medailonek: „Konzultant v oblasti řízení produktů a lidí se zaměřením na technologické, digitální, sportovní a marketingové oblasti s víc než 15 lety zkušeností s konzistentním a úspěšným poskytováním služeb v různých odvětvích, včetně finančních služeb, rychloobrátkového zboží, telekomunikací, reklamy nebo sportovního podnikání.“

Advokát Vladimír Koubek se stal majitelem Dynama od června roku 2021. V médiích se objevují spekulace, že na ztrátový provoz klubu nemá dlouhodobě dostatek prostředků a proto hledá nové investory. Například Ondřej Kania, který by se během jara měl stát novým majitelem Slovanu Liberec, v podcastu Kudy běží zajíc nedávno uvedl, že obvyklá provozní ztráta menších ligových českých klubů se teď pohybuje kolem 50 milionů korun ročně. Tato bilance se má od příštího roku, kdy se zvýší příjmy z TV práv a nejspíš i od titulárního sponzora ligy, snížit zhruba na polovinu.

Jak dříve informoval web inFotbal.cz, vlastník klubu Koubek jednal o prodeji Českých Budějovic například i s Františkem Chvalovským. Podle nejnovějších informací inFotbalu se ale nedohodli, protože bývalý předseda fotbalového svazu nabídl jedno jediné euro. Nigérijce Adewumiho měli přivést za Koubkem agenti Jiří Petr a Michal Rakovan.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s