Vlastník českobudějovického klubu, společnost C.S. commerce service a.s. (jediným akcionářem je Vladimír Koubek), dnes oznámil, že uzavřel dohodu o strategickém partnerství s firmou Footify Partners UK Limited. „Účelem této smlouvy je koordinace příchodu investorů do klubu SK Dynamo České Budějovice dle mezinárodních standardů. Součástí této aktivity je i nová organizace klubu a jeho personální rozvoj,“ stojí bez dalších detailů v prohlášení na webu Dynama.
Footify, vedená Lusolou Adewumim, je poradenská společnost v oblasti managementu se sídlem ve Velké Británii, která se primárně zaměřuje na komerční poradenství, maximalizaci potenciálu příjmů sportovních značek a koordinaci investičních akcí pro obchodní růst, představil svého nového partnera budějovický klub. A dodal, že společně s Footify by měl strategického partnera pro klub nalézt v první polovině roku 2024.
Adewumi má na sociální síti Linkedin následující medailonek: „Konzultant v oblasti řízení produktů a lidí se zaměřením na technologické, digitální, sportovní a marketingové oblasti s víc než 15 lety zkušeností s konzistentním a úspěšným poskytováním služeb v různých odvětvích, včetně finančních služeb, rychloobrátkového zboží, telekomunikací, reklamy nebo sportovního podnikání.“
Advokát Vladimír Koubek se stal majitelem Dynama od června roku 2021. V médiích se objevují spekulace, že na ztrátový provoz klubu nemá dlouhodobě dostatek prostředků a proto hledá nové investory. Například Ondřej Kania, který by se během jara měl stát novým majitelem Slovanu Liberec, v podcastu Kudy běží zajíc nedávno uvedl, že obvyklá provozní ztráta menších ligových českých klubů se teď pohybuje kolem 50 milionů korun ročně. Tato bilance se má od příštího roku, kdy se zvýší příjmy z TV práv a nejspíš i od titulárního sponzora ligy, snížit zhruba na polovinu.
Jak dříve informoval web inFotbal.cz, vlastník klubu Koubek jednal o prodeji Českých Budějovic například i s Františkem Chvalovským. Podle nejnovějších informací inFotbalu se ale nedohodli, protože bývalý předseda fotbalového svazu nabídl jedno jediné euro. Nigérijce Adewumiho měli přivést za Koubkem agenti Jiří Petr a Michal Rakovan.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
