Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Německo je v šoku. Do historie zapisuje třetí neúspěch v řadě

01. prosinec 2022
Sdílejte:
Německo až do mistrovství světa v roce 2018 vždy dokázalo postoupit ze základní skupiny. Teď v ní podruhé v řadě končí, o čemž rozhodovaly milimetry. A mezitím bylo ještě neúspěšné Euro.
A tohle byl taky gól. Němci skončili podruhé za sebou ve skupině.Foto: Profimedia

Nejzábavnější večer v Kataru je za námi. Němci porazili Kostariku 4:2 a Japonsko Španělsko 2:1. Španělé jdou spolu s Japonci dál, protože v prvním zápase deklasovali Kostariku 7:0.

Japonsko jde z prvního místa v osmifinále na Chorvatsko, druhého z vedlejší skupiny. Španělsko z druhého místa na dalšího překvapivého vítěze skupiny z Maroka.

Poté, co dnes vypadla Belgie, je tak ze hry ještě větší velké evropské zvíře a jeden z hlavních favoritů na titul.

Němci zapisují třetí velký neúspěšný turnaj v řadě. Na mistrovství světa 2018 v Rusku, kam přijeli jako úřadující mistři světa a jako semifinalisté z předchozího Eura, prohráli s Mexikem (0:1) a Jižní Koreou (0:2) a také končili už ve skupině. Na Euru 2020, které se hrálo loni, Němci skončili v osmifinále s Anglií (0:2).

Německo až do mistrovství světa v roce 2018 vždy dokázalo postoupit ze základní skupiny. Teď zažívá šok poté, co v ní podruhé v řadě končí.

„Jestli se teď všechny zemřelé legendy německého fotbalu otáčejí v hrobě, pak konečně zase leží po obrátce z roku 2018 správně,“ komentuje to na svém webu magazín 11 Freunde, který je podobnými vtípky proslulý.

Předtím Německo v úvodním kole vypadlo jen na mistrovství světa v roce 1938, kde se ale ještě nehrály skupiny. Tehdy nacistické Německo padlo se Švýcarskem 2:4.

K postupu dnes Němci vzhledem k výhře Japonska nad Španělskem potřebovali porazit Kostariku o sedm gólů, jako se to povedlo Španělům. Pak by šli dál, protože by dali víc gólů.

V jednu chvíli to ale naopak vypadalo, že dál půjdou s Japonci Kostaričané. To, když si dal v 70. minutě Neuer vlastní gól. Němci pak potvrdili převahu, Kostariku ve zbytku zápasu přejeli, ale je jim to k ničemu.

Americká stanice ESPN upozornila, že Němci ve skupině končí i přesto, že mají zatím ze všech účastníku MS nejvyšší číslo ve statistice očekávaných gólů (xG). Podle tohoto měření mělo dát Německo v Kataru deset gólů, ve skutečnosti jich bylo šest.

„O našem konci se nerozhodlo dnes, bylo to špatných 20 minut v zápase s Japonskem. Také proti Španělsku jsme to na konci zápasu měli otočit na 2:1. Nebyli jsme na tomto mistrovství vůbec efektivní. Samozřejmě zklamání je obrovské. Teď si to musíme v trenérském týmu zpracovat a pak se začít znovu dívat dopředu,“ řekl po zápase s Kostarikou německý trenér Hansi Flick.

Německé vyřazení je pak zřejmě doslova nejtěsnější v historii. Japonci totiž vyhráli po gólu, který nebyl původně uznaný, protože krátce předtím než padl, měli hrát míč těsně za brankovou čarou. Přezkum u videa ale odhalil doslova milimetrový detail - balon nebyl celým objemem za čarou. Gól na 2:1 tak platí a Japonci se radují.

Pro Němce tak končí nešťastné mistrovství, kde kromě soupeřů na hřišti bojovali i s FIFA. Nejprve kvůli kapitánské pásce One Love a pak i kvůli porušení povinnosti jít na tiskovou konferenci před zápasem ve dvou - trenér a hráč.


Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s