Německo je v šoku. Do historie zapisuje třetí neúspěch v řadě

01. prosinec 2022
Sdílejte:
Německo až do mistrovství světa v roce 2018 vždy dokázalo postoupit ze základní skupiny. Teď v ní podruhé v řadě končí, o čemž rozhodovaly milimetry. A mezitím bylo ještě neúspěšné Euro.
A tohle byl taky gól. Němci skončili podruhé za sebou ve skupině.Foto: Profimedia

Nejzábavnější večer v Kataru je za námi. Němci porazili Kostariku 4:2 a Japonsko Španělsko 2:1. Španělé jdou spolu s Japonci dál, protože v prvním zápase deklasovali Kostariku 7:0.

Japonsko jde z prvního místa v osmifinále na Chorvatsko, druhého z vedlejší skupiny. Španělsko z druhého místa na dalšího překvapivého vítěze skupiny z Maroka.

Poté, co dnes vypadla Belgie, je tak ze hry ještě větší velké evropské zvíře a jeden z hlavních favoritů na titul.

Němci zapisují třetí velký neúspěšný turnaj v řadě. Na mistrovství světa 2018 v Rusku, kam přijeli jako úřadující mistři světa a jako semifinalisté z předchozího Eura, prohráli s Mexikem (0:1) a Jižní Koreou (0:2) a také končili už ve skupině. Na Euru 2020, které se hrálo loni, Němci skončili v osmifinále s Anglií (0:2).

Německo až do mistrovství světa v roce 2018 vždy dokázalo postoupit ze základní skupiny. Teď zažívá šok poté, co v ní podruhé v řadě končí.

„Jestli se teď všechny zemřelé legendy německého fotbalu otáčejí v hrobě, pak konečně zase leží po obrátce z roku 2018 správně,“ komentuje to na svém webu magazín 11 Freunde, který je podobnými vtípky proslulý.

Předtím Německo v úvodním kole vypadlo jen na mistrovství světa v roce 1938, kde se ale ještě nehrály skupiny. Tehdy nacistické Německo padlo se Švýcarskem 2:4.

K postupu dnes Němci vzhledem k výhře Japonska nad Španělskem potřebovali porazit Kostariku o sedm gólů, jako se to povedlo Španělům. Pak by šli dál, protože by dali víc gólů.

V jednu chvíli to ale naopak vypadalo, že dál půjdou s Japonci Kostaričané. To, když si dal v 70. minutě Neuer vlastní gól. Němci pak potvrdili převahu, Kostariku ve zbytku zápasu přejeli, ale je jim to k ničemu.

Americká stanice ESPN upozornila, že Němci ve skupině končí i přesto, že mají zatím ze všech účastníku MS nejvyšší číslo ve statistice očekávaných gólů (xG). Podle tohoto měření mělo dát Německo v Kataru deset gólů, ve skutečnosti jich bylo šest.

„O našem konci se nerozhodlo dnes, bylo to špatných 20 minut v zápase s Japonskem. Také proti Španělsku jsme to na konci zápasu měli otočit na 2:1. Nebyli jsme na tomto mistrovství vůbec efektivní. Samozřejmě zklamání je obrovské. Teď si to musíme v trenérském týmu zpracovat a pak se začít znovu dívat dopředu,“ řekl po zápase s Kostarikou německý trenér Hansi Flick.

Německé vyřazení je pak zřejmě doslova nejtěsnější v historii. Japonci totiž vyhráli po gólu, který nebyl původně uznaný, protože krátce předtím než padl, měli hrát míč těsně za brankovou čarou. Přezkum u videa ale odhalil doslova milimetrový detail - balon nebyl celým objemem za čarou. Gól na 2:1 tak platí a Japonci se radují.

Pro Němce tak končí nešťastné mistrovství, kde kromě soupeřů na hřišti bojovali i s FIFA. Nejprve kvůli kapitánské pásce One Love a pak i kvůli porušení povinnosti jít na tiskovou konferenci před zápasem ve dvou - trenér a hráč.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě vstřelil gól na 3:1. Od půlící čáry, navíc slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s