Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Německo je v šoku. Do historie zapisuje třetí neúspěch v řadě

01. prosinec 2022
Sdílejte:
Německo až do mistrovství světa v roce 2018 vždy dokázalo postoupit ze základní skupiny. Teď v ní podruhé v řadě končí, o čemž rozhodovaly milimetry. A mezitím bylo ještě neúspěšné Euro.
A tohle byl taky gól. Němci skončili podruhé za sebou ve skupině.Foto: Profimedia

Nejzábavnější večer v Kataru je za námi. Němci porazili Kostariku 4:2 a Japonsko Španělsko 2:1. Španělé jdou spolu s Japonci dál, protože v prvním zápase deklasovali Kostariku 7:0.

Japonsko jde z prvního místa v osmifinále na Chorvatsko, druhého z vedlejší skupiny. Španělsko z druhého místa na dalšího překvapivého vítěze skupiny z Maroka.

Poté, co dnes vypadla Belgie, je tak ze hry ještě větší velké evropské zvíře a jeden z hlavních favoritů na titul.

Němci zapisují třetí velký neúspěšný turnaj v řadě. Na mistrovství světa 2018 v Rusku, kam přijeli jako úřadující mistři světa a jako semifinalisté z předchozího Eura, prohráli s Mexikem (0:1) a Jižní Koreou (0:2) a také končili už ve skupině. Na Euru 2020, které se hrálo loni, Němci skončili v osmifinále s Anglií (0:2).

Německo až do mistrovství světa v roce 2018 vždy dokázalo postoupit ze základní skupiny. Teď zažívá šok poté, co v ní podruhé v řadě končí.

„Jestli se teď všechny zemřelé legendy německého fotbalu otáčejí v hrobě, pak konečně zase leží po obrátce z roku 2018 správně,“ komentuje to na svém webu magazín 11 Freunde, který je podobnými vtípky proslulý.

Předtím Německo v úvodním kole vypadlo jen na mistrovství světa v roce 1938, kde se ale ještě nehrály skupiny. Tehdy nacistické Německo padlo se Švýcarskem 2:4.

K postupu dnes Němci vzhledem k výhře Japonska nad Španělskem potřebovali porazit Kostariku o sedm gólů, jako se to povedlo Španělům. Pak by šli dál, protože by dali víc gólů.

V jednu chvíli to ale naopak vypadalo, že dál půjdou s Japonci Kostaričané. To, když si dal v 70. minutě Neuer vlastní gól. Němci pak potvrdili převahu, Kostariku ve zbytku zápasu přejeli, ale je jim to k ničemu.

Americká stanice ESPN upozornila, že Němci ve skupině končí i přesto, že mají zatím ze všech účastníku MS nejvyšší číslo ve statistice očekávaných gólů (xG). Podle tohoto měření mělo dát Německo v Kataru deset gólů, ve skutečnosti jich bylo šest.

„O našem konci se nerozhodlo dnes, bylo to špatných 20 minut v zápase s Japonskem. Také proti Španělsku jsme to na konci zápasu měli otočit na 2:1. Nebyli jsme na tomto mistrovství vůbec efektivní. Samozřejmě zklamání je obrovské. Teď si to musíme v trenérském týmu zpracovat a pak se začít znovu dívat dopředu,“ řekl po zápase s Kostarikou německý trenér Hansi Flick.

Německé vyřazení je pak zřejmě doslova nejtěsnější v historii. Japonci totiž vyhráli po gólu, který nebyl původně uznaný, protože krátce předtím než padl, měli hrát míč těsně za brankovou čarou. Přezkum u videa ale odhalil doslova milimetrový detail - balon nebyl celým objemem za čarou. Gól na 2:1 tak platí a Japonci se radují.

Pro Němce tak končí nešťastné mistrovství, kde kromě soupeřů na hřišti bojovali i s FIFA. Nejprve kvůli kapitánské pásce One Love a pak i kvůli porušení povinnosti jít na tiskovou konferenci před zápasem ve dvou - trenér a hráč.


Související články

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář

Do třetice už to vyjde? Příští EURO bude hrát Anglie doma

EURO 2024 skončilo vítězstvím Španělska nad Anglií 2:1. Albion tak prohrál druhé finále v řadě. To příští se hraje v Londýně. Za čtyři roky se totiž mistrovství Evropy z Německa přesune na britské ostrovy.

Cesta na Euro
Aktualizováno

Český propadák, španělský rekord i saxofon. Dejte si německý šampionát ještě jednou, ve fotkách

Měsíc s fotbalovým Eurem je za námi. Shrnuli jsme ho ve fotogalerii s nejzásadnějšími okamžiky a krásnými snímky.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s