Měl to být miliardový byznys, jistý příjem. Fotbalová superliga, o které se začalo mluvit v půlce dubna, měla od základu změnit pravidla hry. Přetvořit evropský klubový fotbal. Nakonec z projektu rychle sešlo, hlavně díky brexitu. Přesto byste mu měli věnovat pozornost. Je dost pravděpodobné, že se za pár let v trochu jiné podobě vrátí.
V neděli 18. dubna, krátce po poledni evropského času, odpálil deník New York Times bombu. Oznámil, že se dvanáct elitních evropských fotbalových týmů hodlá trhnout. Odejít ze stávajících soutěží a na troskách nejprestižnější evropské klubové soutěže – Ligy mistrů – založit vlastní superligu.
Měla to být uzavřená „soutěž“, ve které by hrál tucet vyvolených klubů mezi sebou. A to o obrovské sumy, vždyť jen J. P. Morgan do projektu slíbila nalít na 3,5 miliardy eur, tedy skoro 90 miliard korun. Krátce před půlnocí byl seznam týmů, které se chystaly dopustit „zrady evropského fotbalu“, oficiální:
Sto let ligy na jednom místě. Kniha, rekordy, příběhy i databáze všech zápasů. Fanoušci ligového fotbalu si přijdou na své.
Bude to návrat krále, nebo Spartu čeká další propadák? A jsou vůbec očekávání některých fanoušků od vlivu Dánského trenéra realistická? Hlasujte v naší anketě, jak se Spartě pod Priskeho taktovkou povede.
Ve Švýcarsku začíná mistrovství Evropy žen, které můžete sledovat i v Česku, byť na turnaji český národní tým opět chybí. Pro ženský fotbal jde o velký svátek - na čtyři týdny má možnost překonat nálepku okrajového sportu, dostat se do mainstreamových médií a přilákat nové příznivce.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!