Měl to být miliardový byznys, jistý příjem. Fotbalová superliga, o které se začalo mluvit v půlce dubna, měla od základu změnit pravidla hry. Přetvořit evropský klubový fotbal. Nakonec z projektu rychle sešlo, hlavně díky brexitu. Přesto byste mu měli věnovat pozornost. Je dost pravděpodobné, že se za pár let v trochu jiné podobě vrátí.
V neděli 18. dubna, krátce po poledni evropského času, odpálil deník New York Times bombu. Oznámil, že se dvanáct elitních evropských fotbalových týmů hodlá trhnout. Odejít ze stávajících soutěží a na troskách nejprestižnější evropské klubové soutěže – Ligy mistrů – založit vlastní superligu.
Měla to být uzavřená „soutěž“, ve které by hrál tucet vyvolených klubů mezi sebou. A to o obrovské sumy, vždyť jen J. P. Morgan do projektu slíbila nalít na 3,5 miliardy eur, tedy skoro 90 miliard korun. Krátce před půlnocí byl seznam týmů, které se chystaly dopustit „zrady evropského fotbalu“, oficiální:
Na konci mistrovství světa ji kapitán zvedne nad hlavu a na pár vteřin má celý fotbalový svět v rukou. Jenže slavná trofej pro šampiony má zvláštní pravidlo: vítěz ji smí políbit, zvednout, oslavit s ní titul. Domů si ji ale neodveze. Proč?
Norsko se v pátek na mistrovství světa utká s Francií o prvenství ve skupině I. Vsaďte si na souboj Erlinga Haalanda s Kylianem Mbappém a sledujte tento zápas od 21:00 na TV Tipsport.
Ekvádor ustál bleskový německý nástup, otočil zápas na 2:1 a po senzační výhře slaví postup do vyřazovací fáze. Německo i přes porážku vyhrálo skupinu, ale před play off dostalo varování.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!
