Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Video: Ukaž, že jsi lepší než Messi. Götzeho zlatý gól má narozeniny

13. červenec 2023
Sdílejte:
Ve 113. minutě finálového prodloužení před devíti roky Mario Götze navždy pozlatil svůj odkaz. Připomeňte si jeho mistrovskou trefu.
Je tam! Mario Götze se raduje z vítězného gólu ve finále MS 2014.Foto: Profimedia

Před devíti lety nejdřív Němci zdemolovali 7:1 domácí Brazilce, aby ve finále na Maracaná skolili i dalšího jihoamerického giganta. Nad Argentinou vyhráli 1:0 gólem Maria Götzeho v prodloužení.

Tehdy 22letý Götze v 88. minutě střídal o čtrnáct let staršího Miroslava Kloseho. Než vběhl na hřiště, trenér Jogi Löw mu prý řekl: „Ukaž, že jsi lepší než Messi.“ A Götze, který byl v té době s argentinskou hvězdou často srovnáván, ve 113. minutě své jméno pozlatil skvělým technickým kouskem.

Pro Němce je to dnes vzdálená minulost. Na následujících dvou světových šampionátech totiž skončili už ve skupině, a i z posledního Eura odjížděli zklamaní, když vypadli už v osmifinále (po prohře 0:2) s Anglií.

Doufají, že si spraví chuť za rok, kdy se evropské mistrovství hraje u nich. A finále bude na programu den po desetiletém výročí Götzeho kousku. To by byla pořádná oslava kulatin!

A Messi? Ten se dočkal na konci loňského MS v Kataru, kde definitivně stvrdil svůj nesmrtelný odkaz prvním titulem mistrů světa pro Argentinu od roku 1986, tedy od dob Diega Maradony.

Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s