Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Geniální podvod. Povedená propagace mistrovství světa

14. červenec 2023
Sdílejte:
Pusťte si skvělou reklamu na blížící se mistrovství světa z Francie. Koukejte až do konce a nechte se překvapit.
Hervé Renard loni porazil se Saúdskou Arábií Argentinu na MS v Kataru, teď už se v Austrálii připravuje na mistrovství světa, na kterém povede ženský tým Francie.Foto: Profimedia

Už příští týden ve čtvrtek začíná mistrovství světa ženského fotbalu, které se hraje v Austrálii a na Novém Zélandu.

A z Francie teď dorazilo další z řady videí, která reagují na podceňování ženského fotbalu. Důležité na následujícím videu je, abyste ho dokoukali do konce...

Narozdíl od Francie se Češky na mistrovství světa opět nedostaly (česká ženská dospělá reprezentace na svou premiérovou účast na velkém šampionátu stále čeká), když v kvalifikační skupině skončily za Nizozemskem a Islandem.

MS v televizi

Mistrovství světa fotbalu žen můžete sledovat na Nova Sport.

Aktuální dění z MS

I tak má Česko na MS 2023 zastoupení, když domácí Nový Zéland vede trenérka Jitka Klimková, která předtím vedla třeba ženský tým Slovácko nebo mládežnické reprezentace Česka a USA. Její tým celé mistrovství otevře ve čtvrtek 20. července (od 9 hodin středoevropského času) zápasem s Norskem a Klimková má za cíl Novému Zélandu zajistit premiérové vítězství v jednom ze zápasů na MS. Na šampionátu bude účinkovat v roli rozhodcovské asistentky i Lucie Ratajová.

Zápasy vysílá v Česku Nova Sport, která plánuje živě 46 zápasů z celkových 64. Zápasy se hrají od rána do brzkého odpoledne našeho času.

Ženský fotbal bojuje o větší viditelnost a zaměřuje se hodně na nové fanoušky. Dobře to dokumentuje představovací video švýcarského kádru pro MS 2023. V něm u rodinné snídaně otec od rodiny svým dětem říká, že mistrovství světa přece už bylo (v zimě v Kataru) a následně, že ženské hráčky stejně nikdo nezná. Jeho děti mu ale dokážou opak a hráčky představí se všemi jejich úspěchy.

Vrcholné akce ženského fotbalu si každopádně na nezájem stěžovat nemohou. Na Euro v roce 2022 chodilo v průměru 18 500 lidí a na poslední MS ve Francii v roce 2019 průměrně přes 21 tisíc lidí. Rekord drží šampionát z roku 1999, v USA byl tehdy průměr přes 37 tisíc lidí.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s