Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Stanciuova raketa. Nečekaným gólem z přímáku pomohl Rumunsku

29. březen 2023
Sdílejte:
Bývalý sparťan, pak slávista a teď čínský mistr pomohl svému národnímu týmu ke kvalifikační výhře nad Běloruskem. A udělal to pěkně.
Nicolae Stanciu v rumunském dresu.Foto: Cristi Dangeorge / Shutterstock

Devatenáctá minuta a přímý kop z místa, ze kterého byste gól nečekali. Nicolae Stanciu, kapitán rumunské reprezentace, je ale muž nečekaných řešení, takže z toho bylo 1:0.

Nakonec Rumunsko doma Bělorusko porazilo 2:1 a kvalifikaci na Euro 2024 zahájilo dvěma výhrami. Tu první si připsalo v pátek v Andoře (2:0).

Rumuni mají ve skupině ještě Švýcarsko, Kosovo a Izrael. Rumunsko hrálo naposledy na Euru 2016, kde skončilo ve skupině poslední za Francií, Švýcarskem a Albánií. Na mistrovství světa bylo naposledy v roce 1998.

Ale teď už pojďme na video s hvězdnou chvílí Nica Stanciua.

Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s