Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Rekordních 19 zákroků. Tenhle zápas dostal Sommera do Bayernu

20. leden 2023
Sdílejte:
Bayern vstupuje do jarní fáze Bundesligy s novou jedničkou. Yann Sommer na sebe v Mnichově upozornil už v srpnu, když stanovil nový rekord zákroků v jednom ligovém zápase.
Yann Sommer v dresu Mönchengladbachu.Foto: Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock

Borussia Mönchengladbach si z Mnichova na konci srpna 2022 odvezla bod za remízu 1:1 a poděkovat za to mohla především jednomu muži. Brankář Yann Sommer totiž ve 4. ligovém kole s 19 zásahy vytvořil bundesligový rekord v počtu zákroků v jednom zápase. Gól dostal až v 83. minutě od Leroye Saného. 

I na tento zápas si vedení Bayernu určitě teď v zimě vzpomnělo, když muselo narychlo hledat novou jedničku na jaro poté, co se na lyžích zranil Manuel Neuer.

Připomeňte si Sommerovo galapředstavení na hřišti, které je už dnes jeho domácím.

Související články

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák
Popup se zavře za 8s