Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Rekordních 19 zákroků. Tenhle zápas dostal Sommera do Bayernu

20. leden 2023
Sdílejte:
Bayern vstupuje do jarní fáze Bundesligy s novou jedničkou. Yann Sommer na sebe v Mnichově upozornil už v srpnu, když stanovil nový rekord zákroků v jednom ligovém zápase.
Yann Sommer v dresu Mönchengladbachu.Foto: Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock

Borussia Mönchengladbach si z Mnichova na konci srpna 2022 odvezla bod za remízu 1:1 a poděkovat za to mohla především jednomu muži. Brankář Yann Sommer totiž ve 4. ligovém kole s 19 zásahy vytvořil bundesligový rekord v počtu zákroků v jednom zápase. Gól dostal až v 83. minutě od Leroye Saného. 

I na tento zápas si vedení Bayernu určitě teď v zimě vzpomnělo, když muselo narychlo hledat novou jedničku na jaro poté, co se na lyžích zranil Manuel Neuer.

Připomeňte si Sommerovo galapředstavení na hřišti, které je už dnes jeho domácím.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s