Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Rekordních 19 zákroků. Tenhle zápas dostal Sommera do Bayernu

20. leden 2023
Sdílejte:
Bayern vstupuje do jarní fáze Bundesligy s novou jedničkou. Yann Sommer na sebe v Mnichově upozornil už v srpnu, když stanovil nový rekord zákroků v jednom ligovém zápase.
Yann Sommer v dresu Mönchengladbachu.Foto: Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock

Borussia Mönchengladbach si z Mnichova na konci srpna 2022 odvezla bod za remízu 1:1 a poděkovat za to mohla především jednomu muži. Brankář Yann Sommer totiž ve 4. ligovém kole s 19 zásahy vytvořil bundesligový rekord v počtu zákroků v jednom zápase. Gól dostal až v 83. minutě od Leroye Saného. 

I na tento zápas si vedení Bayernu určitě teď v zimě vzpomnělo, když muselo narychlo hledat novou jedničku na jaro poté, co se na lyžích zranil Manuel Neuer.

Připomeňte si Sommerovo galapředstavení na hřišti, které je už dnes jeho domácím.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s