Video: Rekordních 19 zákroků. Tenhle zápas dostal Sommera do Bayernu

20. leden 2023
Sdílejte:
Bayern vstupuje do jarní fáze Bundesligy s novou jedničkou. Yann Sommer na sebe v Mnichově upozornil už v srpnu, když stanovil nový rekord zákroků v jednom ligovém zápase.
Yann Sommer v dresu Mönchengladbachu.Foto: Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock

Borussia Mönchengladbach si z Mnichova na konci srpna 2022 odvezla bod za remízu 1:1 a poděkovat za to mohla především jednomu muži. Brankář Yann Sommer totiž ve 4. ligovém kole s 19 zásahy vytvořil bundesligový rekord v počtu zákroků v jednom zápase. Gól dostal až v 83. minutě od Leroye Saného. 

I na tento zápas si vedení Bayernu určitě teď v zimě vzpomnělo, když muselo narychlo hledat novou jedničku na jaro poté, co se na lyžích zranil Manuel Neuer.

Připomeňte si Sommerovo galapředstavení na hřišti, které je už dnes jeho domácím.

Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s