Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Jsou dva góly málo? Hložek v Německu nezačal špatně, řekneme vám proč

20. leden 2023
Sdílejte:
Adam Hložek se v létě vydal na své první zahraniční angažmá. U příležitosti bundesligového restartu si zhodnotíme jeho první půlrok v Leverkusenu a vysvětlíme vám, proč nezačal špatně a proč má dobrý výhled na zlepšení. Na jakých pozicích hrává, v čem vyniká a kde je prostor pro zlepšení?
Adam Hložek v dresu Leverkusenu.Foto: Profimedia

Když se posuzuje výkon hráče, musí se vzít do úvahy i týmový kontext. Bayer Leverkusen skončil v minulé sezoně na třetím místě, což byl nejlepší výsledek od roku 2011. V aktuálním ročníku chtěl bronzové umístění minimálně zopakovat.

Vstup však svěřencům švýcarského trenéra Gerarda Seoaneho vůbec nevyšel, v prvním utkání vypadli z poháru s třetiligovým Elversbergem a nedokázali se z toho vzpamatovat. Po osmi bundesligových kolech měli na kontě pouhé čtyři body za jednu výhru a remízu, zbylých šest zápasů prohráli a po čtvrtině soutěže se vznášela nad farmaceutickým celkem hrozba sestupu, na což se rozhodlo vedení reagovat a Seoaneho, jenž byl ještě před několika měsíci vynášen do nebes, vyhodilo.

Za jeho nástupce nevybrali zkušeného manažera, co by měl za cíl tým nabudit a zachránit, ale zvolili velice známé jméno - Xabiho Alonsa. Bývalý fantastický defenzivní záložník má v životopisu adresy jako Liverpool, Real Madrid či Bayern Mnichov. S trénováním začínal u mládeže Realu, nejdéle působil u béčka Realu Sociedad, se kterým hrál i druhou ligu, ale po třech letech se rozhodl v létě 2022 skončit a hledat nové výzvy.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.