Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Mistrovský první dotek Xaviho Simonse

18. říjen 2023
Sdílejte:
Někdy stačí jeden dotek, abyste si zamilovali fotbal. A přesně takový moment předvedl v Řecku Xavi Simons.
Fotbalový virtuos Xavi SimonsFoto: Profimedia

Hra na housle ve fotbale patří k parádním disciplínám. A zvlášť když nejde o takzvané dudy jen na efekt. Hra mezi nohami protihráče dokáže zrychlit hru a dát útočícímu týmu velkou výhodu.

Přesně to se povedlo Xavimu Simonsovi v Řecku, kde se šikula z RB Lipsko dostal nevídaným prvním dotekem do dobré pozice. Následná střela se mu sice nepovedla, ale i tak tahle akce stojí za několikeré zopakování.

„Můžeme jen doufat, že řecké úřady Xaviho Simonse vyšetřují, protože to, co Nizozemec v této scéně provedl Panagiotisovi Retsosovi, nemůže být legální,“ nechali se pří pohledu na tuhle parádu unést kolegové z německého magazínu 11 Freunde.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s