Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Když se bortí katedrála. Do Camp Nou se zakously bagry

12. červenec 2023
Sdílejte:
Stadion Barcelony bude za několik let supermoderní multifunkční arénou. Když ale vidíte obrázky, jak se teď Camp Nou bourá, může vám krvácet srdce.
Demolice třetí tribuny Camp Nou pokračuje. Práce na rekonstrukci ochozu se nyní zaměřují na demolici jižní zóny a boční tribuny stadionu.Foto: Profimedia

V listopadu roku 2024 má být Camp Nou nový a větší, kapacita má vzrůst z 95 na 105 tisíc lidí. Než bude hotovo, budou hrát barcelonští na olympijském stadionu pro 60 tisíc lidí.

Většina stadionu bude zrekonstruovaná, kompletně nová bude jedna tribuna. Modernizace za zhruba 35 miliard korun teď vstoupila do vizuálně vděčné fáze, kdy se do fotbalové katedrály pustily bagry.

Fotbalové romantiky tohle bourání může zasáhnout…

A tady se na povedené vizualizaci můžete podívat, co Camp Nou čeká.

Související články

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava

Hlava rozhoduje. Salah prozradil, jak ji trénuje a proč pak dává góly

Hvězda Liverpoolu Mohamed Salah jednou dostal otázku, co by poradil sám sobě, kdyby mu bylo znovu dvacet let: „Věnuj se intenzivně mentální přípravě.“ V rozhovoru pro Canal+ Sport tohle téma ještě rozvedl a nechal nahlédnout do své duše a mysli.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s