Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Když se bortí katedrála. Do Camp Nou se zakously bagry

12. červenec 2023
Sdílejte:
Stadion Barcelony bude za několik let supermoderní multifunkční arénou. Když ale vidíte obrázky, jak se teď Camp Nou bourá, může vám krvácet srdce.
Demolice třetí tribuny Camp Nou pokračuje. Práce na rekonstrukci ochozu se nyní zaměřují na demolici jižní zóny a boční tribuny stadionu.Foto: Profimedia

V listopadu roku 2024 má být Camp Nou nový a větší, kapacita má vzrůst z 95 na 105 tisíc lidí. Než bude hotovo, budou hrát barcelonští na olympijském stadionu pro 60 tisíc lidí.

Většina stadionu bude zrekonstruovaná, kompletně nová bude jedna tribuna. Modernizace za zhruba 35 miliard korun teď vstoupila do vizuálně vděčné fáze, kdy se do fotbalové katedrály pustily bagry.

Fotbalové romantiky tohle bourání může zasáhnout…

A tady se na povedené vizualizaci můžete podívat, co Camp Nou čeká.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s