Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Lužánky ještě mají naději. Brno řeší rekonstrukci Srbské i nový stadion

03. červenec 2023
Sdílejte:
Brno oznámilo stomilionovou rekonstrukci stadionu na Srbské, kde hraje Zbrojovka. Znamená to, že jsou Lužánky mrtvé? A bude mít jihomoravská metropole někdy nový stadion? Zjišťovali jsme.
35 tisíc lidí si v roce 2015 přišlo zavzpomínat na fotbal na stadionu Za Lužánkami. Loučil se tu tenkrát s kariérou Petr Švancara, který nechce legendární stadion nechat padnout ani dnes.Foto: Anna Vavríková / Mafra / Profimedia

Ještě v březnu to na jednání brněnského zastupitelstva vypadalo, že je osud legendárního stadionu Za Lužánkami jasný. Radní pro sport Tomáš Aberl (TOP 09) tehdy uvedl, že podle statického posudku jsou tribuny chátrajícího stadionu v takovém stavu, že je nebezpečné na místě cokoli podnikat a není možné ho opravit. Například titulek na webu irozhlas.cz tak mluvil jasně: Brno je pro demolici.

Jenomže rozhodnuto ještě není. Jak zjistila redakce webu Footballclub.cz Aberl tehdy nebyl přesný. Citoval totiž pouze z dílčí zprávy firmy, která se o stadion stará. Komplexní statický posudek stadionu Za Lužánkami teprve vzniká a stadion, na který v sezoně 1996/97 chodilo na první ligu v průměru rekordních 21 659 diváků, má podle brněnského magistrátu ještě naději, že se na něm někdy fotbal hrát bude.

Jak to tedy teď se stadionem Za Lužánkami vypadá? Počítá magistrát v nějakém dlouhodobějším výhledu, že se tam brněnský fotbal někdy vrátí, že by tam vyrostl nový stadion? Nebo s tímto místem mají v Brně jiné plány? „Aktuálně je na fotbalovém stadionu Za Lužánkami prováděn odborný stavebně-technický průzkum, abychom měli představu, v jakém stavu se tato stavba opravdu nachází,“ říká Anna Dudková z tiskového střediska brněnského magistrátu. Hotový by průzkum měl být někdy na podzim.

Související články

České fotbalistky porazily Bělorusko. Postup mají na dosah

Reprezentantky zvládly důležitý zápas v Lize národů. Na těžkém terénu v maďarském Györu vyhrály díky brance Kamily Dubcové 1:0 a před posledním utkáním proti Slovinsku mají blízko postupu do áčkové ligy.

Reprezentace

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.