Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Hrůzný moment na Euru. Po srážce s brankářem skončil Maďar Varga v bezvědomí

Aktualizováno
23. červen 2024
Sdílejte:
Maďarský útočník Barnabas Varga skončil po srážce se skotským brankářem v bezvědomí a byl okamžitě převezený do nemocnice. Fotbalový svět se nyní modlí za jeho zdraví.
Moment při kterém zatrnulo celému fotbalovému světu. Maďar Barnabas Varga je zdravotníky ošetřován po ošklivé srážce se skotským brankářem GunnemFoto: Profimedia

V 68. minutě zápasu Maďarsko vs. Skotsko, ve kterém hrály oba týmy o další setrvání v turnaji, došlo při standardní situaci Maďarska k ošklivé srážce brankáře Skotů Gunna a útočníka Maďarů Vargy.

Ten zůstal po souboji ležet na zemi a podle gestikulace hráčů na trávníku bylo patrné, že se jedná o něco vážného, což potvrdily i plenty zdravotníků, které se používají jen u těch nejzávažnějších zraněních. Barnabas Varga byl okamžitě převezený do nemocnice.

Varga má zlomenou lícní kost a otřes mozku, ale je při vědomí a jeho stav je stabilizovaný. Konkrétnější byl trenér maďarské reprezentace Marco Rossi. „Utrpěl zlomeninu lícní kosti a čeká ho operace. Zatím nevíme, jestli postoupíme, ale on s námi určitě nebude,“ řekl kouč reportérovi BBC Sport.

Maďaři v jinak oboustranně opatrném zápase (statistika očekávaných gólů, takzvané xG, skončilo 0,82:0,35 pro Maďarsko) vyhráli 1:0. Když se na konci desetiminutového nastavení trefil Kevin Csoboth.

Dostali se tak na třetí místo skupiny A právě před Skotsko. Se třemi body a záporným skóre 2:5 teď budou čekat na výsledky v dalších skupinách. Připomeňme, že do osmifinále vedle prvních dvou týmů z každé skupiny postupují také čtyři nejlepší týmy ze třetích míst.

Na předešlých dvou Eurech, kde už se hrálo s 24 týmy v šesti skupinách, by Maďarům jejich aktuální bilance na postup nestačila, na to mají moc záporné skóre.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s