Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Fotbalisti nejsou trubky. Dojemné gesto na podporu zkroušeného mladíka

07. listopad 2023
Sdílejte:
Je jen málo nástrojů, na které je obtížnější se naučit hrát než na trubku. Šestnáctiletý Caiden Storry se o tom přesvědčil před zápasem mezi Nottinghamem a Aston Villou. Hráči obou týmů udělali vše pro to, aby se netrápil dlouho.
Nic si z toho nedělej!Foto: Profimedia

Na stadionu City Ground se v neděli v rámci předzápasového uctění památky válečných veteránů nepodařil 16letému trumpetistovi a držiteli permanentky Caidenovi Storrymu závěr vystoupení.

Mladík z toho byl evidentně přepadlý, což fotbalisty Nottinghamu i Aston Villy přimělo k velkému gestu. Tleskáme!

Anglie si tradičně podobnými předzápasovými rituály připomíná Den válečných veteránů (Remembrance Day), což je den věnovaný památce ukončení 1. světové války a připadá na její oficiální konec, na 11. listopadu. Rituál se kolem tohoto data postupně odehraje na všech stadionech Premier League.

Válečné veterány v neděli před zápasem s Plzní uctila i pražská Slavia a před zápasem s Jabloncem teď v sobotu to udělá i Sparta.

„Připraven bude nejen bohatý doprovodný program, ale také speciální army kolekce sparťanského merche a spoustu dalšího. Fanoušci, kteří dorazí na zápas s Jabloncem, se mají na co těšit,“ uvedl Kamil Veselý, marketingový ředitel Sparty.

Související články

Dostal do Česka mládežnické kempy Realu. City se s ním nemůžou rovnat, říká

Tomáš Klečka v Česku a na Slovensku už dlouhá léta organizuje dětské kempy. Nyní na malé fotbalisty a jejich rodiče cílí spoluprací s Realem Madrid. Které značky mají ve fotbalovém světě největší hodnotu a jak si dnes vede tuzemský mládežnický fotbal?

Rozhovor

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga

Co čeká Liberec s Kaniou? A proč by Evropa v příští sezoně mohla klubu ublížit?

Nový majitel Liberce Ondřej Kania může do českého fotbalu přinést svěží vítr. Bude jeho projekt úspěšný? V čem se musí Severočeši z posledních sezon poučit? Jaké jsou vhodné posily? A jak moc by současný kádr přebudoval pravděpodobný budoucí trenér Radoslav Kováč? Poslechněte si další epizodu Football Club podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s