Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Fotbalisti nejsou trubky. Dojemné gesto na podporu zkroušeného mladíka

07. listopad 2023
Sdílejte:
Je jen málo nástrojů, na které je obtížnější se naučit hrát než na trubku. Šestnáctiletý Caiden Storry se o tom přesvědčil před zápasem mezi Nottinghamem a Aston Villou. Hráči obou týmů udělali vše pro to, aby se netrápil dlouho.
Nic si z toho nedělej!Foto: Profimedia

Na stadionu City Ground se v neděli v rámci předzápasového uctění památky válečných veteránů nepodařil 16letému trumpetistovi a držiteli permanentky Caidenovi Storrymu závěr vystoupení.

Mladík z toho byl evidentně přepadlý, což fotbalisty Nottinghamu i Aston Villy přimělo k velkému gestu. Tleskáme!

Anglie si tradičně podobnými předzápasovými rituály připomíná Den válečných veteránů (Remembrance Day), což je den věnovaný památce ukončení 1. světové války a připadá na její oficiální konec, na 11. listopadu. Rituál se kolem tohoto data postupně odehraje na všech stadionech Premier League.

Válečné veterány v neděli před zápasem s Plzní uctila i pražská Slavia a před zápasem s Jabloncem teď v sobotu to udělá i Sparta.

„Připraven bude nejen bohatý doprovodný program, ale také speciální army kolekce sparťanského merche a spoustu dalšího. Fanoušci, kteří dorazí na zápas s Jabloncem, se mají na co těšit,“ uvedl Kamil Veselý, marketingový ředitel Sparty.

Související články

Fotbalová Opava má nového vlastníka. Pomáhá mu slávistická ikona

SFC Opava mění majitele. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

Zprávy

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga
Popup se zavře za 8s