Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Rozhodčí dal 17 žlutých karet naráz. Bude na pivo, směje se jeden z potrestaných

06. listopad 2023
Hráči Sokolu Úpohlavy neztratili v zápase IV. třídy nadhled, ani když dostávali pořádnou nálož. Když na konci zápasu dali gól, svlékli dresy i náhradníci. Rozhodčí tak musel všechny poctivě obejít se žlutou kartou.
Ilustrační obrázek.Foto: Shutterstock

Fotbal ve IV. třídě se hraje pro radost. A pro žízeň. Obojí v sobotu potvrdili hráči Sokolu Úpohlavy, když na konci zápasu na hřišti Sokolu Libochovany dostali všichni žlutou kartu.

Byl to důsledek poločasového hecu.

Libochovany šly jasně za vítězstvím a v 55. minutě vedly 6:0. O výhře domácího týmu tak nebylo pochyb. Úpohlavy si tak řekly, že se alespoň zapíší do historie jinak. Když v 82. minutě snižoval Martin Blížil na 1:6, všichni hráči, včetně těch na střídačce, si sundali dresy. Rozhodčí David Mojžiš tak neměl jinou možnost, než všem 17 hráčům hostujícího celku udělit žlutou kartu.

„Prohráváme teď v podstatě všechny zápasy. O poločase jsme si tak řekli, že musíme dát alespoň gól, abychom měli lepší dokopnou. V kabině tak někdo řekl, že když dáme gól, tak si všichni sundáme dres. V 82. minutě to tak nakonec dopadlo," vysvětlil pro TN.cz situaci hostující fotbalista Vojtěch Horký.

​„Nemáme žádné pokuty, takže nebudeme platit nic. My platíme v naturáliích. Máme to nastavené tak, že kdo dostane nesmyslnou žlutou kartu, tak zaplatí nějaká piva v hospodě. A tohle se jako nesmyslná žlutá počítá," dodal Horký.

Úpohlavy nakonec prohrály 2:6 a v tabulce IV. třídy na Litoměřicku jim po deseti odehraných zápasech patří předposlední desáté místo s pouhými třemi body. Libochovany jsou čtvrté. IV. třída je desátá výkonnostní a zároveň nejnižší úroveň v českém fotbale.

„Poslední zápas nedopadl úplně dle našich představ... Hru raději hodnotit nebudeme. K udivení všech přítomných ale naši hráči možná dosáhli světového rekordu, když při vstřelené brance snižující na 6:1 všichni slavili svlečením dresu a rozhodčí nestačil žlutit,“ uvedl správce facebookového účtu Sokolu Úpohlavy po zápase na této sociální síti. „Když se nedaří výsledkově, smysl pro humor očividně nechybí. Děkujeme fanouškům za podporu, vidíme se v jarní části sezóny,“ dodal.

Slavia měla krásnou sobotu. Její ženský tým porazil Spartu 4:1, výrazně se přiblížil titulu a ještě sešívané stanovily nový návštěvnický rekord. Ve videu ze zápasu si můžete vychutnat všech pět gólů.

Ženský fotbal

Kdy a kde se rozhodne o titulu? Průvodce ligovým finále

Fotbalové liga má před sebou finále, nadstavbu. Projděte si kompletní rozpis zápasů včetně přesných termínů a pravidel. Dozvíte se také, jaká místa čekají na všech pět českých klubů v Evropě.

Nadstavba

Laterkusen znovu udeřil. A v boji o sestup přišlo štěstí z Dánska

Leverkusen má další pozdní zásah. Pořád tak žije jeho ambice stát se prvním neporaženým šampionem Bundesligy. Prohra se ale zdá být blíž a blíž. Hodně týmů vypadá, jako by se jim nechtělo do Evropy. A Mainz se konečně rozhodl, že nechce do druhé ligy. O tom všem v novém díle seriálu Die Liga.