Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Rozhodčí dal 17 žlutých karet naráz. Bude na pivo, směje se jeden z potrestaných

06. listopad 2023
Sdílejte:
Hráči Sokolu Úpohlavy neztratili v zápase IV. třídy nadhled, ani když dostávali pořádnou nálož. Když na konci zápasu dali gól, svlékli dresy i náhradníci. Rozhodčí tak musel všechny poctivě obejít se žlutou kartou.
Ilustrační obrázek.Foto: Shutterstock

Fotbal ve IV. třídě se hraje pro radost. A pro žízeň. Obojí v sobotu potvrdili hráči Sokolu Úpohlavy, když na konci zápasu na hřišti Sokolu Libochovany dostali všichni žlutou kartu.

Byl to důsledek poločasového hecu.

Libochovany šly jasně za vítězstvím a v 55. minutě vedly 6:0. O výhře domácího týmu tak nebylo pochyb. Úpohlavy si tak řekly, že se alespoň zapíší do historie jinak. Když v 82. minutě snižoval Martin Blížil na 1:6, všichni hráči, včetně těch na střídačce, si sundali dresy. Rozhodčí David Mojžiš tak neměl jinou možnost, než všem 17 hráčům hostujícího celku udělit žlutou kartu.

„Prohráváme teď v podstatě všechny zápasy. O poločase jsme si tak řekli, že musíme dát alespoň gól, abychom měli lepší dokopnou. V kabině tak někdo řekl, že když dáme gól, tak si všichni sundáme dres. V 82. minutě to tak nakonec dopadlo," vysvětlil pro TN.cz situaci hostující fotbalista Vojtěch Horký.

​„Nemáme žádné pokuty, takže nebudeme platit nic. My platíme v naturáliích. Máme to nastavené tak, že kdo dostane nesmyslnou žlutou kartu, tak zaplatí nějaká piva v hospodě. A tohle se jako nesmyslná žlutá počítá," dodal Horký.

Úpohlavy nakonec prohrály 2:6 a v tabulce IV. třídy na Litoměřicku jim po deseti odehraných zápasech patří předposlední desáté místo s pouhými třemi body. Libochovany jsou čtvrté. IV. třída je desátá výkonnostní a zároveň nejnižší úroveň v českém fotbale.

„Poslední zápas nedopadl úplně dle našich představ... Hru raději hodnotit nebudeme. K udivení všech přítomných ale naši hráči možná dosáhli světového rekordu, když při vstřelené brance snižující na 6:1 všichni slavili svlečením dresu a rozhodčí nestačil žlutit,“ uvedl správce facebookového účtu Sokolu Úpohlavy po zápase na této sociální síti. „Když se nedaří výsledkově, smysl pro humor očividně nechybí. Děkujeme fanouškům za podporu, vidíme se v jarní části sezóny,“ dodal.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s