Fotbal a násilí? V Turecku se na prvoligových stadionech stávají tyhle dva pojmy takřka synonymem. Po vyhroceném zápase 30. kola Süper Lig mezi domácím Trabzonsporem a istanbulským Fenerbahce, ve kterém hosté gólem v posledních minutách zvítězili 3:2, vniklo na trávník několik desítek rozlícených fanoušků. Ti se pustili do prchajících hráčů soupeře a při cestě do útrob stadionu některým z nich uštědřili pořádný výprask. Nešťastníci ve žlutých dresech měli co dělat, aby to pro ně nedopadlo ještě hůř.
Domácímu týmu nyní hrozí velký trest. Už několikrát tuhle sezonu totiž došlo na stadionech v Turecku k bitkám nejen mezi fanoušky, ale i hráči a funkcionáři. V polovině prosince dokonce zástupci klubu Ankaragücü po zápase s Rizesporem inzultovali rozhodčího, kterého nejdřív srazili ranou pěstí a poté do něj kopali na zemi. Teď fotbalový svět obletěly další šokující scény plné násilí. Posuďte sami.
Ve Švýcarsku začíná mistrovství Evropy žen, které můžete sledovat i v Česku, byť na turnaji český národní tým opět chybí. Pro ženský fotbal jde o velký svátek - na čtyři týdny má možnost překonat nálepku okrajového sportu, dostat se do mainstreamových médií a přilákat nové příznivce.
V Číně proběhl první fotbalový zápas autonomních humanoidních AI robotů. A byla to spíš komická podívaná, která ukázala, že výzkumníci obou zúčastněných univerzity mají ve své práci ještě notné rezervy. Posuďte sami ve videu.
Brian Priske a teď už i Pavel Kadeřábek. To jsou v očích fanoušků Sparty spasitelé letenského klubu, kteří ho po bídě minulé sezony musí dotáhnout zpět do boje o titul. Přečtěte si příběh ztraceného syna a jeho strahovské party ročníku 1992, který se po deseti letech v Německu vrací domů, aby Spartě dodal vítězné DNA.