Fotbal a násilí? V Turecku se na prvoligových stadionech stávají tyhle dva pojmy takřka synonymem. Po vyhroceném zápase 30. kola Süper Lig mezi domácím Trabzonsporem a istanbulským Fenerbahce, ve kterém hosté gólem v posledních minutách zvítězili 3:2, vniklo na trávník několik desítek rozlícených fanoušků. Ti se pustili do prchajících hráčů soupeře a při cestě do útrob stadionu některým z nich uštědřili pořádný výprask. Nešťastníci ve žlutých dresech měli co dělat, aby to pro ně nedopadlo ještě hůř.
Domácímu týmu nyní hrozí velký trest. Už několikrát tuhle sezonu totiž došlo na stadionech v Turecku k bitkám nejen mezi fanoušky, ale i hráči a funkcionáři. V polovině prosince dokonce zástupci klubu Ankaragücü po zápase s Rizesporem inzultovali rozhodčího, kterého nejdřív srazili ranou pěstí a poté do něj kopali na zemi. Teď fotbalový svět obletěly další šokující scény plné násilí. Posuďte sami.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?