Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Velký byznys z malé ligy. Red Bull v Salzburgu úspěšně sází na mládí

14. červen 2022
Sdílejte:
Klub ze Salzburgu byl dlouhé roky tuctový. Po příchodu Red Bullu je vše jinak. Pár let mu sice trvalo, než našel svou cestu, teď má ale koncepci, díky které objevuje pro velké kluby talenty z celého světa. A vydělává na tom. Jak to dělá?
Erling Haaland patří mezi nejzářivější příklady úspěšné přestupové politiky RB Salzburg. Foto: Profimedia

Jen málo evropských klubů prošlo v poslední dekádě takovým rapidním vývojem jako rakouský Red Bull Salzburg. Od sezony 2013/14 vyhrává nepřetržitě tamní Bundesligu, ve stejném období činí čistý zisk z přestupů, tedy získané peníze minus utracené, závratných 364 milionů eur (zhruba 9,1 miliardy korun)! O něco lépe je na tom jen portugalská Benfica.

Aktuálně je Salzburg synonymem pro dobrý skauting a rozvoj hráčů, ve fotbalovém světě je považován za jeden z nejlepších klubů pro mladé hráče. Nebylo tomu tak ale vždy.

Předchůdce současného klubu, SV Austria Salzburg, byla založena v roce 1933, ale dlouho nemohla dosáhnout žádného většího úspěchu. První bundesligový titul získala až v roce 1994, již pod názvem SV Casino Salzburg, kdy hrála ve fialových dresech. Ve stejné sezoně došla dokonce až do finále Poháru UEFA, kde nestačila na Inter Milán.

Související články

Český sport jde s dobou a digitalizuje. Platformu EOS používá už 500 klubů

Přibývá sportovních klubů, které se při správě veškeré agendy spoléhají na moderní technologie a digitalizaci. Výjimkou není ani amatérský fotbal. Funkcionářům i členům oddílu totiž zbyde víc času na sport samotný.

Tiskové zprávy

Žádný návrat do Bayernu. Nagelsmann prodloužil u německého nároďáku

Julian Nagelsmann se po Euru do Bayernu nevrátí, jak se o tom v poslední době hojně spekulovalo. Místo toho šestatřicetiletý trenér prodloužil smlouvu jako kouč národního týmu. A to až do roku 2026, do příštího MS.

Cesta na Euro

Zlomí Kane prokletí? A má k triumfu v Lize mistrů blíž Mbappé, nebo Bellingham?

Liga mistrů během čtvrtfinálových bojů znovu ukázala své kouzlo. Je Bayern v menší krizi, než píší média? Bylo vystoupení Realu ostudou, nebo účel světil prostředky? A kdo má nejlíp nakročeno k celkovému triumfu? Vše o vrcholné fázi prestižní soutěže rozebírá nový díl FC podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.