Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Ronaldo, už patříš na lavičku. Ze žáby na prameni může být užitečná hrozba

16. srpen 2022
Sdílejte:
Před rokem přicházel jako král, teď chce zmizet. Jenže ke smůle jeho i Rudých ďáblů se zdá, že Ronaldovy dny jsou už definitivně pryč a nikdo ho nechce. Kdyby si přitom legendární fotbalista dokázal přiznat, že už není nejlepší na světě, mohl by stále hrát důležitou roli i v týmech, do kterých by se mu chtělo.
Tak jak to vyřešíme?Foto: Christian Bertrand/Shutterstock

Byla to největší přestupová bomba minulého léta. Cristiano Ronaldo, jeden ze dvou nejlepších hráčů poslední dekády, se vracel do klubu, který z něj udělal superhvězdu. Portugalská legenda opět oblékla dres Manchesteru United. Šlo o událost, která důležitostí významně přesáhla běžnou agendu sportovních rubrik. Ronaldův návrat do Premier League zajímal všechny, ne náhodou se příspěvek s oznámením jeho příchodu stal jednou z nejlajkovanějších sportovních fotek sociální sítě Instagram.

Neuplynul ani rok a všechno je jinak. Rodák z Madeiry už v klubu být nechce, fanoušky i klub provokuje neomalenými výroky i dětinským trucováním. Kouče Ten Haga nakrkl předčasným odjezdem z přípravného zápasu, podle britského webu The Athletic zase legendární fotbalista obědvá u stolu sám a s nikým ze spoluhráčů se nebaví.

Portugalský veterán zkrátka dělá problémy a nevytváří kolem sebe dobrou atmosféru. A dle mnohých nejen v kabině, ale i na hřišti. Anglický novinář Jonathan Wilson to ostatně ve sloupku pro The Guardian nazval jasně. „Ten Hagovým prvním úkolem bude vyřešit největší chybu, kterou United napáchali – že přivedli Ronalda zpátky,“ nebere si servítky.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.