Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Ronaldo, už patříš na lavičku. Ze žáby na prameni může být užitečná hrozba

16. srpen 2022
Sdílejte:
Před rokem přicházel jako král, teď chce zmizet. Jenže ke smůle jeho i Rudých ďáblů se zdá, že Ronaldovy dny jsou už definitivně pryč a nikdo ho nechce. Kdyby si přitom legendární fotbalista dokázal přiznat, že už není nejlepší na světě, mohl by stále hrát důležitou roli i v týmech, do kterých by se mu chtělo.
Tak jak to vyřešíme?Foto: Christian Bertrand/Shutterstock

Byla to největší přestupová bomba minulého léta. Cristiano Ronaldo, jeden ze dvou nejlepších hráčů poslední dekády, se vracel do klubu, který z něj udělal superhvězdu. Portugalská legenda opět oblékla dres Manchesteru United. Šlo o událost, která důležitostí významně přesáhla běžnou agendu sportovních rubrik. Ronaldův návrat do Premier League zajímal všechny, ne náhodou se příspěvek s oznámením jeho příchodu stal jednou z nejlajkovanějších sportovních fotek sociální sítě Instagram.

Neuplynul ani rok a všechno je jinak. Rodák z Madeiry už v klubu být nechce, fanoušky i klub provokuje neomalenými výroky i dětinským trucováním. Kouče Ten Haga nakrkl předčasným odjezdem z přípravného zápasu, podle britského webu The Athletic zase legendární fotbalista obědvá u stolu sám a s nikým ze spoluhráčů se nebaví.

Portugalský veterán zkrátka dělá problémy a nevytváří kolem sebe dobrou atmosféru. A dle mnohých nejen v kabině, ale i na hřišti. Anglický novinář Jonathan Wilson to ostatně ve sloupku pro The Guardian nazval jasně. „Ten Hagovým prvním úkolem bude vyřešit největší chybu, kterou United napáchali – že přivedli Ronalda zpátky,“ nebere si servítky.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.