Nagelsmann doufá ve švýcarskou rošádu. Bayern dál hledá brankáře

17. leden 2023
Sdílejte:
Už v pátek hraje Bayern v Lipsku při restartu Bundesligy. Stále přitom nemá náhradu za zraněného Manuela Neuera, i když na ni trenér Julian Nagelsmann trvá. Alexander Nübel, který hostuje z Mnichova v Monaku, se nevrátí. Nejblíž je příchod Yanna Sommera. Klidně ale místo v bráně může zbýt na Svena Ulreicha.
Yann Sommer do Bayernu chce a Bavoři chtějí jeho.Foto: Vitalii Vitleo / Shutterstock

Alexander Nübel má za sebou jeden z těch zápasů, které někdy brankáře štvou. Jeho tým v neděli vyhrál o šest branek, ale ne 6:0, nýbrž 7:1. O osmé čisté konto v sezoně ho připravili jeho spoluhráči v obraně, kteří si tak dlouho hráli s míčem, až o něj v nebezpečném prostoru přišli a 26letý Nübel už byl na následnou střelu krátký.

Muselo by se ale stát něco daleko horšího, aby německý brankář zatoužil po návratu do Bayernu, odkud v Monaku do konce této sezony hostuje.

„K návratu nedojde. Alexander bude hrát ve druhé polovině sezony v Monaku,“ řekl nyní Nübelův poradce Stefan Backs pro německou verzi stanice Sky. Sám brankář v minulosti několikrát zdůraznil, jak moc si váží pravidelného působení v Ligue 1 a ani Monako nemá důvod spolehlivého gólmana předčasně vracet. Teď má tedy Bayern definitivní jistotu.

Celá situace je tak zvláštní, že si z ní například web deníku Süddeutsche Zeitung vlastně dělá legraci: „FC Bayern potřebuje náhradu za Manuela Neuera, který je zraněný se zlomenou nohou, ačkoli tuto náhradu - Nübela - už podepsal v roce 2020,“ píší němečtí kolegové.

Trenér Bayernu Julian Nagelsmann nedávno vyslal klubovému vedení jasný vzkaz. „Máme povinnost získat dalšího brankáře,“ řekl.

Pro páteční bundesligový zápas na hřišti Lipska počítá do brány s Neuerovým náhradníkem, 34letým Svenem Ulreichem. Bayern se ale obává minimálně situace, že by se zranil i Ulreich a do brány by musel dvacetiletý Johannes Schenk. Ideálně pak Bavoři chtějí na jaro silnější jedničku, než je Ulreich.

Kýženým řešením komplikované situace je pro Bayern stále podpis smlouvy s Yannem Sommerem (34) a oboustranný zájem o spolupráci už není tajemstvím. Aby ale zkušeného švýcarského reprezentanta mnichovští přivedli, potřebují podobný úspěch od zástupců Borussie Mönchengladbach. Ta Sommera pustí jen, když za něj včas, tedy ještě během ledna, přivede náhradu.

Přejde Bayern v osmifinále Ligy mistrů přes PSG?

A znovu se tak díváme do francouzské první ligy. Gladbach si totiž podle informací Kickeru vyhlédl 29letého brankáře Montpellieru Jonase Omlina, jde o Sommerova kolegu ze švýcarské reprezentace. Pokud by Omlin do Borussie přestoupil, měl by se Sommer přesunout do Mnichova za zhruba osm milionů eur (zhruba 193 milionů korun).

Předseda představenstva Bayernu Oliver Kahn ale zachovává dekorum a v médiích kryje Ulreichovi záda pro případ, že by byl jedničkou Bayernu na jaro, do kterého Bayern jde s vyhlídkou na 11. titul v řadě a s cílem dojít v Lize mistrů dál než loni, kdy vypadl ve čtvrtfinále s Villarealem.

„Nemáme žádný velký problém. Se Svenem Ulreichem máme brankáře, který už dřív předváděl skvělé výkony, když hrál. Je to gólman, na kterého se lze absolutně spolehnout,“ uvedl Kahn.

V Bundeslize je Bayern po patnácti kolech první se čtyřbodovým náskokem před Freiburgem, o další dva body zpět je třetí Lipsko, kde mnichovští ligu restartují v pátek od 20:30 hodin. Dortmund, který měl být tradičně největším rivalem Bayernu v boji o titul, je šestý s devítibodovou ztrátou. V Lize mistrů pak německý obr narazí v únorovém osmifinále na PSG.

Ulreich je v Bayernu od sezony 2015/16, kdy přestoupil ze Stuttgartu. V sezoně 2020/21 si odskočil do druhé Bundesligy chytat za Hamburg. V aktuální sezoně stál v bráně ve třech bundesligových zápasech, ve třech zápasech Ligy mistrů a ve dvou pohárových zápasech. Dohromady v Bayernu za 6,5 sezony odchytal 86 zápasů.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s