Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Tenhle klub začal na sítích. Teď má postup, mládež a myslí i na nemocné

20. říjen 2023
Sdílejte:
Že ze sociálních sítí nevypadlo nikdy nic dobrého? A co tenhle anglický fotbalový klub se sídlem v Essexu?
Zakladatel The Tags Spencer Owen se raduje z vítězství v charitativním Wembley Cupu.Foto: Hashtag United FC

Hashtag United je výjimečný klub, přesto si troufneme tvrdit, že o něm u nás málokdo ví. V roce 2016 ho založil fotbalový youtuber Spencer Owen. Nejprve společně s přáteli ze školy a fanoušky hráli pouze exhibiční zápasy po celém světě, které samozřejmě natáčeli a přidávali na svůj YouTube kanál. V roce 2018 se ale oficiálně přihlásili do anglického systému fotbalových soutěží (non-league) a během pár let se jim podařilo několikrát postoupit. Kromě toho mají i ženský a esportový tým, a dalších víc než 40 mládežnických celků.

Na začátku změřili The Tags síly v rámci exhibičních zápasů třeba se zaměstnanci Manchesteru City nebo Googlu, a zahráli si tak proti legendám, jako jsou Paul Dickov, Graeme Le Saux nebo Ray Parlour. Ambice klubu byly ale vyšší a jeho cesta od začátku dost netradiční. Fanoušky sbíral po celém světě - už v září roku 2016 měl v rámci sociálních sítí desítky tisíc sledujících (na Instagramu 100 tisíc, na Twitteru 41 tisíc) a miliony zhlédnutí videí na YouTube. Owen na to šel zkrátka obráceně - využil svého vlivu a postupně začal budovat značku, až potom přišel na řadu větší rozvoj sportovního úseku.

Na začátku roku 2018 do klubu investoval teď už bývalý kapitán Chelsea César Azpilicueta a stal se jeho spolumajitelem. Od té doby může mít z výkonů svého týmu radost, a nebýt pandemie covidu, mohli se The Tags potkat třeba i výš s dalším podobným projektem, s Wrexhamem, který momentálně působí ve čtvrté nejvyšší anglické soutěži. V uplynulé sezoně 2022/23 Hashtag vyhrál 21 ligových zápasů v řadě, díky čemuž získal titul v North Division a zajistil si postup do Premier Division Isthmian League (sedmá nejvyšší anglická soutěž).

Můžete namítat, že se jedná o umělý klub a pro tradičního fotbalového fanouška nejspíš Hashtag United nebude to pravé ořechové. Pravdou ale je, že v dnešní době je především s mladší generací potřeba pracovat jinak, než tomu bylo dřív, a jít jí víc naproti.

Owen a spol. se ale nedrží jen onlinu, v jižním Essexu vznikla díky úsilí nadšenců organizace, která spojuje tisíce lidí nejen z blízkého okolí. V rámci mládežnických celků v Hashtagu fotbalově vyrůstají děti už od čtyř let. Klub také nedávno zavedl „chodící fotbal“ pro lidi trpící demencí a snaží se podporovat místní komunitu.

I na sociálních sítích se Hashtagu dál daří, youtubový kanál Hashtag United má už přes 600 tisíc odběratelů a na InstagramuTwitteru je dohromady téměř milion sledujících. Dáte The Tags šanci a budete po přečtení tohoto článku jedním z nich?


Tento text mohli jako první číst odběratelé newsletteru Přímák Football Clubu. Každou středu ho přihráváme přímo do vašich mailových schránek, pokud nám zanecháte kontakt v následujícím formuláři. Věnujeme se zajímavostem, kuriozitám, neznámým příběhům současnosti i historie a trendům, které vás udrží ve správné fotbalové provozní teplotě. Přejeme příjemnou zábavu…

Související články

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.

Glosář

Bundesligová tečka: Legendární Leverkusen, nováček do Evropy a záchrana na poslední chvíli

Bayer Leverkusen je definitivně neporaženým mistrem, Stuttgart s Hoffenheimem sestřelily Bayern na třetí místo, Heidenheim míří do Evropy a v Berlíně se bude Bundesliga hrát i příští sezonu. To nejdůležitější z posledního bundesligového kola přináší další díl seriálu Die Liga.

Die Liga
Popup se zavře za 8s