Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Euro 2024 přehledně: Kde a kdy hraje Česko? A dají se ještě pořídit vstupenky?

27. březen 2024
Sdílejte:
Česko už zná všechny soupeře ve skupině F na Euru 2024, které se hraje v Německu. Všechno, co o evropském šampionátu potřebujete vědět, najdete v následujícím průvodci.
Přijeďte nás podpořit, jakoby říkali čeští reprezentanti.Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

S kým, kde a kdy se na Euro 2024 utká Česko?

Česko bylo nalosováno do skupiny F k Portugalsku, Turecku a vítězi play-off C, kterým se po penaltové výhře nad Řeckem stala Gruzie. Program české reprezentace je ve skupině následující:

  • úterý 18. června 21:00 (Lipsko): Česko – Portugalsko
  • sobota 22. června 15:00 (Hamburk): Česko –Gruzie
  • středa 26. června 21:00 (Hamburk): Česko – Turecko

Partner projektu

Cestou na Euro nás provází Německá turistická centrála (DZT), která koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo. Důraz klade na témata týkající se digitalizace a udržitelnosti. DZT do kampaní zapojuje technologie zaměřené na všechny smysly (virtuální, rozšířená a smíšená realita), využívá konverzační rozhraní (hlasové asistenty) a aplikace umělé inteligence, například chatboty. DZT má zastoupení ve 25 zemích, řídí je z centrály ve Frankfurtu nad Mohanem. Bližší informace i víc tipů na výlety po Německu najdete na www.germany.travel.

„S losem velká spokojenost. Největší asi s tím, že první zápas odehrajeme proti Portugalsku v Lipsku, což je pro českého fanouška asi nejlepší, kde to mohlo být. Je to blízko hranic, takže věřím, že budeme mít velkou podporu. Co se týče týmů, dva velmi dobře známe. S Portugalskem a Tureckem jsme nedávno hráli,“ uvedl po prosincovém losu kapitán národního týmu Tomáš Souček. S Portugalskem se Česko loni potkalo v Lize národů A, byly z toho dvě prohry (0:2 a 0:4). V Turecku národní tým končil loňský rok a v přáteláku tam prohrál 1:2.

Podobnou skupinu mělo Česko na Euro 2008, kde z ní nepostoupilo po úvodní výhře nad domácím Švýcarskem (1:0) a prohrách s Portugalskem, za které už tenkrát hrál Cristiano Ronaldo a dal Česku i jeden gól (1:3), a s Tureckem (2:3 – Česko vedlo 2:1 a až do 87. minuty).

Gruzie je poprvé ve své historii na velkém turnaji.

Kolik týmů postupuje ze skupiny?

Na Euru hraje celkem 24 týmů rozdělených do šesti skupin. Po skupinách se hraje osmifinále. Do něj postoupí první dva týmy z každé skupiny a k tomu čtyři nejlepší týmy ze třetích míst. Česko ze třetího místa postupovalo na Euru 2020 za Anglií a Chorvatskem.

Jak vypadá kompletní los skupin pro Euro 2024?

  • Skupina A: Německo, Maďarsko, Skotsko, Švýcarsko
  • Skupina B: Španělsko, Albánie, Chorvatsko, Itálie
  • Skupina C: Anglie, Dánsko, Slovinsko, Srbsko
  • Skupina D: Francie, Rakousko, Nizozemsko, Polsko
  • Skupina E: Belgie, Rumunsko, Slovensko, Ukrajina
  • Skupina F: Portugalsko, Turecko, Česko, Gruzie

Kdy se Euro 2024 hraje?

Od 14. června do 14. července. Turnaj odstartuje duel domácího Německa se Skotskem. Obhájcem titulu evropských šampionů jsou Italové.

Oblíbené pohádky Zdeňka Folprechta nově i v audioverzi!

Jakému fotbalovému klubu fandí Včelka Mája? Bavte se spolu s dětmi nad fotbalovými pohádkami Zdeňka Folprechta. Knihu si nově poslechnete v audioverzi, kterou namluvil herec David Novotný. Zaposlouchat se můžete na platformě Audiotéka.cz

To chci

Dají se ještě pořídit vstupenky?

Na zápasy ve skupině už to půjde jen těžko, ale malá naděje stále je. UEFA už na skupinovou fázi hlavní vlnu prodeje uzavřela a zájem byl velký. Teď do půlky dubna běží možnost pro lidi, kteří lístky už získali, ale z nějakého důvodu je teď nechtějí, nabídnout je přes oficiální prodejní kanál od UEFA k přeprodeji. Tyto lístky pak půjdou do prodeje na začátku května.

„Očekává se, že počet vstupenek, které budou dány do dalšího prodeje během této fáze, bude velmi nízký,“ píše UEFA, která zároveň ještě uvolní poslední nerozdělené lístky poté, mezi kterými budou například i ty se zhoršeným výhledem.

Brzy by pak měl začít prodej vstupenek na vyřazovací fázi. Jestli chcete být v obraze, doporučujeme sledovat oficiální web Eura 2024 od UEFA nebo třeba jeho účet na twitteru.

Kdo bude v Česku vysílat zápasy z Eura 2024?

Vysílací práva na evropské šampionáty v letech 2024 a 2028 získala Česká televize.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s