Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Španělský beton. Nový miláček fandů defenzivního fotbalu přepsal dějiny

21. říjen 2022
Sdílejte:
První gól v sezoně dostali až v nastavení jedenáctého zápasu. Hráči Burgosu jsou zhmotněným snem Fanklubu defenzivního fotbalu. Ukážeme vám navíc, že to není náhoda. Jak lehají do střel! A ve Španělsku jsme našli rovnou i pokračovatele, který nulu stále drží.
Foto: Shutterstock

Běží 28. minuta zápasu druhé nejvyšší španělské soutěže mezi Burgosem CF a CD Mirandes. Brankář domácích José Antonio Caro dělá, co může, aby udržel při životě jednu rekordní sérii. Stojí mimo vápno, ale nedá mu to a míč i tak vyráží rukou. Nemůže následovat nic jiného než červená karta. Končí série 927 minut, během které od začátku sezony nedostal gól.

Celý tým Burgosu se o svou neprůstřelnost, o které mezitím už ví podstatná část fotbalového světa, pere dál. Až do nastavení zápasu. Teprve v 94. minutě jedenáctého zápasu sezony inkasuje první gól. Konec dlouhé série i tak domácí nesrazí a ve 102. minutě zápasu přichází vítězná střela.

Slavné místo, fotbal nic moc

Španělské město Burgos se 174 tisíci obyvateli, které se nachází na severovýchodě Kastilie, bylo doposud známo především znalcům historie a cestovatelům. Založeno bylo jako vojenská pevnost (jak příznačné) v roce 884. V tamní katedrále Panny Marie patřící na seznam památek UNESCO, je pohřbený El Cid, španělský národní hrdina, který v 11. století na počátku reconquisty ovládl a dobyl Valencii.

Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.