Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Španělský beton. Nový miláček fandů defenzivního fotbalu přepsal dějiny

21. říjen 2022
Sdílejte:
První gól v sezoně dostali až v nastavení jedenáctého zápasu. Hráči Burgosu jsou zhmotněným snem Fanklubu defenzivního fotbalu. Ukážeme vám navíc, že to není náhoda. Jak lehají do střel! A ve Španělsku jsme našli rovnou i pokračovatele, který nulu stále drží.
Foto: Shutterstock

Běží 28. minuta zápasu druhé nejvyšší španělské soutěže mezi Burgosem CF a CD Mirandes. Brankář domácích José Antonio Caro dělá, co může, aby udržel při životě jednu rekordní sérii. Stojí mimo vápno, ale nedá mu to a míč i tak vyráží rukou. Nemůže následovat nic jiného než červená karta. Končí série 927 minut, během které od začátku sezony nedostal gól.

Celý tým Burgosu se o svou neprůstřelnost, o které mezitím už ví podstatná část fotbalového světa, pere dál. Až do nastavení zápasu. Teprve v 94. minutě jedenáctého zápasu sezony inkasuje první gól. Konec dlouhé série i tak domácí nesrazí a ve 102. minutě zápasu přichází vítězná střela.

Slavné místo, fotbal nic moc

Španělské město Burgos se 174 tisíci obyvateli, které se nachází na severovýchodě Kastilie, bylo doposud známo především znalcům historie a cestovatelům. Založeno bylo jako vojenská pevnost (jak příznačné) v roce 884. V tamní katedrále Panny Marie patřící na seznam památek UNESCO, je pohřbený El Cid, španělský národní hrdina, který v 11. století na počátku reconquisty ovládl a dobyl Valencii.

Související články

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.