Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

A nemáte těch dresů nějak málo?

28. červenec 2023
Sdílejte:
Třináct sad dresů na jednu sezonu? V Itálii je to možné…
Foto: Emporio Armani - EA7

Doba, kdy kluby měly dvě sady dresů (domácí a venkovní), je dávno pryč. Přesto není úplně zvykem, že by týmy měly na sezonu víc než tři až čtyři dresy.

V Neapoli ale rádi experimentují, a to nejen s designy. V ročníku 2021/22 tak po započtení všech variant (lišících se byť jen sponzory nebo odstínem barvy) představila Neapol celkem 13 sad dresů.

Fotbal stále víc promlouvá do módy a naopak. Fashion ikony se objevují na akcích a módních eventech v retro dresech klubů, které v životě neviděli hrát, a fotbalové kluby nechávají své dresy navrhovat umělce a módní návrháře.

Neapol šla ještě dál a jako svého hlavního sponzora a výrobce dresů zvolila legendární italskou značku Giorgio Armani, respektive její sportovní subbrand Emporio Armani - EA7.

Nutno říct, že Italové se rozhodně v prvních letech nedrželi zpátky a pěkně šlápli na plyn, posuďte sami v následující galerii.


Tento text mohli jako první číst odběratelé našeho nového newsletteru Přímák Football Clubu. Každou středu ho přihráváme přímo do vašich mailových schránek, pokud nám zanecháte kontakt v následujícím formuláři. Věnovat se budeme nejrůznějším zajímavostem, kuriozitám, neznámým příběhům současnosti i historie a trendům, které vás udrží ve správné fotbalové provozní teplotě. Přejeme příjemnou zábavu…

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s