Sparta dokázala na poslední kolo základní části Fortuna ligy mobilizovat fanoušky. Těch se nakonec na venkovní výjezd do Olomouce vypravilo přes 4500.
Hráči v rudých dresech se tak mohli cítit jako doma, což bylo znát i na hřišti, kde jasně dominovali.
Za výhrou Pražany nasměroval už v první půli dvěma góly kapitán Krejčí. Po přestávce přidali ještě trefy Birmančevič a Kuchta. Čtvrt hodiny před koncem ještě kosmeticky upravil skóre na 1:4 olomoucký Šíp.
Obě pražská S se v této sezoně můžou o své fanoušky opřít. Kromě toho, že pravidelně vyprodávají všechna domácí utkání, vypravuje se s nimi spousta fans i na venkovní zápasy. Atmosféra na českých ligových trávnících je tak nejlepší za dlouhou dobu. Další rekordní čísla se navíc dají očekávat i v nadstavbě, která startuje už příští víkend.
České fotbalisty čeká ve čtvrtek ve tři hodiny ráno klíčový zápas ve skupině mistrovství světa s domácím Mexikem. Výkony národního týmu se nepozdávají ani bývalému reprezentantovi Tomáši Hořavovi. „Začíná to už v přípravce, děti se musí s míčem mazlit,“ tvrdí.
Česká reprezentace jde do posledního zápasu skupiny A s jasným cílem. Naděje na postup pořád žije, ale stojí na výhře nad Mexikem. Vysvětlujeme, kdy Česko skončí druhé a bude mít jistý postup a hledáme i odpověď na to, jak velkou jistotu dávají čtyři body v tabulce třetích míst.
Češi buď přepíšou historii Aztéckého stadionu, nebo pojedou domů. Přejeme si to první a posíláme do Mexika českému týmu motivační řeč Tomáše Kučery.
