Sparta dokázala na poslední kolo základní části Fortuna ligy mobilizovat fanoušky. Těch se nakonec na venkovní výjezd do Olomouce vypravilo přes 4500.
Hráči v rudých dresech se tak mohli cítit jako doma, což bylo znát i na hřišti, kde jasně dominovali.
Za výhrou Pražany nasměroval už v první půli dvěma góly kapitán Krejčí. Po přestávce přidali ještě trefy Birmančevič a Kuchta. Čtvrt hodiny před koncem ještě kosmeticky upravil skóre na 1:4 olomoucký Šíp.
Obě pražská S se v této sezoně můžou o své fanoušky opřít. Kromě toho, že pravidelně vyprodávají všechna domácí utkání, vypravuje se s nimi spousta fans i na venkovní zápasy. Atmosféra na českých ligových trávnících je tak nejlepší za dlouhou dobu. Další rekordní čísla se navíc dají očekávat i v nadstavbě, která startuje už příští víkend.
Česka reprezentace na MS selhala na celé čáře. V dalším podcastu s analytiky Football Clubu rozebíráme, v čem byla největší potíž. A proč dřívější magie trenéra Koubka vůbec nezafungovala.
Ještě před dvěma týdny zněly Kapverdy ve skupině H jako pouhá exotická kulisa. Španělsko, Uruguay, Saúdská Arábie a k nim ostrovní debutant do počtu. Realita? Španělé vyhráli skupinu, Uruguay balí kufry a Kapverdy jsou v play-off.
Země mají ve svých jazycích často úplně jiná jména, než jaká používáme v češtině. Poznáte účastníky MS 2026 podle jejich vlastních jmen?
