Sparta dokázala na poslední kolo základní části Fortuna ligy mobilizovat fanoušky. Těch se nakonec na venkovní výjezd do Olomouce vypravilo přes 4500.
Hráči v rudých dresech se tak mohli cítit jako doma, což bylo znát i na hřišti, kde jasně dominovali.
Za výhrou Pražany nasměroval už v první půli dvěma góly kapitán Krejčí. Po přestávce přidali ještě trefy Birmančevič a Kuchta. Čtvrt hodiny před koncem ještě kosmeticky upravil skóre na 1:4 olomoucký Šíp.
Obě pražská S se v této sezoně můžou o své fanoušky opřít. Kromě toho, že pravidelně vyprodávají všechna domácí utkání, vypravuje se s nimi spousta fans i na venkovní zápasy. Atmosféra na českých ligových trávnících je tak nejlepší za dlouhou dobu. Další rekordní čísla se navíc dají očekávat i v nadstavbě, která startuje už příští víkend.
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
