Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Dokud neumřu! Příběh prokletého Sunderlandu se vrací

12. únor 2024
Sdílejte:
Fotbaloví fanoušci se můžou těšit na další sportovní lahůdku na platformě Netflix. Třetí řada dokumentárního seriálu Sunderland 'Til I Die totiž startuje už zítra. Prohlédněte si trailer.
Jaké to je fandit prokletému klubu? Zeptejte se fanoušků Sunderlandu.Foto: Profimedia

Tenhle příběh v mnohém připomíná antickou tragédii. V hlavní roli jsou ale fanoušci, fotbalisté a funkcionáři britského klubu Sunderland AFC. Tvůrci Netflixu, kteří se postupem času vypracovali na absolutní špičku při natáčení sportovních dokumentů, se po sestupové sezoně Premier League 2016/2017 domluvili s tradičním klubem ze severovýchodu Anglie, že zachytí jeho rychlý návrat mezi elitu. Tehdy však nikoho nenapadlo, že místo souboje o postup bude v seriálu vidět holý boj o přežití ve druhé nejvyšší soutěži. Navíc neúspěšný.

Ambiciózní klub se tak odporoučel o další patro níž. A i tam skončila očekávání na rychlý postup spojená s novým majitelem a obměnou kádru velkým nezdarem. Po dvou řadách seriálu, které dohromady ve čtrnácti dílech přinášely trýznivé osudy celého města žijícího fotbalem, nevydrželi zástupci klubu mediální tlak a spolupráci s Netflixem ukončili.

Jak to už ale bývá – i na největší smolaře se postupem času může usmát štěstí. Sunderland se nakonec ve třetí anglické lize zmátořil a vybojoval postup. S novým managementem klubu se začala psát nová kapitola, ke které byl opět přizván i Netflix. Zítra startuje třetí řada seriálu, kterou několik let vyhlížely miliony fotbalových fanoušků po celém světě. A je na co se těšit!

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s