Autor textu Nehrajte na výsledky? U dětí to nefunguje, chtějí vyhrávat, zdá se, nepochopil „zadání“. V duchu tohoto nepochopení, se bohužel nese tón celého článku.
Tomášem Klečkou kritizovaný trend totiž není o tom, abychom snad dětem zakazovali hrát na výsledky, je to naopak. Děti se učí prožívat pocity, které výhra či prohra přináší – každý, kdo provozuje jakýkoli sport, hraje na výsledek přirozeně. Neumím si představit zápas v čemkoliv, který by skončil bez výsledku. Tady však jde o něco jiného.
Jedná se o potlačení důrazu na výsledek z vnějšího okolí (trenérů, rodičů, klubu atp.). U mládežnických kategorií a zejména u nejmenších dětí (přípravky, mladší žáci) je klíčový rozvoj hráče, nikoliv výsledek utkání. Pro správný a přirozený rozvoj hráčského potenciálu je tedy potlačení důrazu na výsledek zcela správným a přirozeným krokem, který vytváří hráči bezpečné prostředí, kde chyba není konec světa, ale naopak nástrojem pro rozvoj a zlepšení. O samotném učení se přes chyby, doufám, nemá smysl se víc rozepisovat - věřím, že v současné době už tohle chápe snad každý.
Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.
České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.
Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.
Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.