Autor textu Nehrajte na výsledky? U dětí to nefunguje, chtějí vyhrávat, zdá se, nepochopil „zadání“. V duchu tohoto nepochopení, se bohužel nese tón celého článku.
Tomášem Klečkou kritizovaný trend totiž není o tom, abychom snad dětem zakazovali hrát na výsledky, je to naopak. Děti se učí prožívat pocity, které výhra či prohra přináší – každý, kdo provozuje jakýkoli sport, hraje na výsledek přirozeně. Neumím si představit zápas v čemkoliv, který by skončil bez výsledku. Tady však jde o něco jiného.
Jedná se o potlačení důrazu na výsledek z vnějšího okolí (trenérů, rodičů, klubu atp.). U mládežnických kategorií a zejména u nejmenších dětí (přípravky, mladší žáci) je klíčový rozvoj hráče, nikoliv výsledek utkání. Pro správný a přirozený rozvoj hráčského potenciálu je tedy potlačení důrazu na výsledek zcela správným a přirozeným krokem, který vytváří hráči bezpečné prostředí, kde chyba není konec světa, ale naopak nástrojem pro rozvoj a zlepšení. O samotném učení se přes chyby, doufám, nemá smysl se víc rozepisovat - věřím, že v současné době už tohle chápe snad každý.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!