Autor textu Nehrajte na výsledky? U dětí to nefunguje, chtějí vyhrávat, zdá se, nepochopil „zadání“. V duchu tohoto nepochopení, se bohužel nese tón celého článku.
Tomášem Klečkou kritizovaný trend totiž není o tom, abychom snad dětem zakazovali hrát na výsledky, je to naopak. Děti se učí prožívat pocity, které výhra či prohra přináší – každý, kdo provozuje jakýkoli sport, hraje na výsledek přirozeně. Neumím si představit zápas v čemkoliv, který by skončil bez výsledku. Tady však jde o něco jiného.
Jedná se o potlačení důrazu na výsledek z vnějšího okolí (trenérů, rodičů, klubu atp.). U mládežnických kategorií a zejména u nejmenších dětí (přípravky, mladší žáci) je klíčový rozvoj hráče, nikoliv výsledek utkání. Pro správný a přirozený rozvoj hráčského potenciálu je tedy potlačení důrazu na výsledek zcela správným a přirozeným krokem, který vytváří hráči bezpečné prostředí, kde chyba není konec světa, ale naopak nástrojem pro rozvoj a zlepšení. O samotném učení se přes chyby, doufám, nemá smysl se víc rozepisovat - věřím, že v současné době už tohle chápe snad každý.
Ve Švýcarsku začíná mistrovství Evropy žen, které můžete sledovat i v Česku, byť na turnaji český národní tým opět chybí. Pro ženský fotbal jde o velký svátek - na čtyři týdny má možnost překonat nálepku okrajového sportu, dostat se do mainstreamových médií a přilákat nové příznivce.
V Číně proběhl první fotbalový zápas autonomních humanoidních AI robotů. A byla to spíš komická podívaná, která ukázala, že výzkumníci obou zúčastněných univerzity mají ve své práci ještě notné rezervy. Posuďte sami ve videu.
Brian Priske a teď už i Pavel Kadeřábek. To jsou v očích fanoušků Sparty spasitelé letenského klubu, kteří ho po bídě minulé sezony musí dotáhnout zpět do boje o titul. Přečtěte si příběh ztraceného syna a jeho strahovské party ročníku 1992, který se po deseti letech v Německu vrací domů, aby Spartě dodal vítězné DNA.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!