Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Přestupové léto pod lupou: Tyhle příchody změní ligu

28. červenec 2023
Sdílejte:
Olatunji? Birmančević! Chytil? Wallem! A k nim třeba Traoré, Kubala nebo Svozil. Vybrali jsme z letních přestupů ve Fortuna lize ty, které podle nás hru nového týmu obohatí nejvíc a vysvětlíme vám proč.
Veljko Birmančević v prosinci roku 2021 ještě v dresu Malmö na momentce z hřiště Juventusu.Foto: Profimedia

Veljko Birmančević do Sparty

Na Letnou po půlroce přichází další fotbalista se zkušenostmi z francouzské ligy, který tam nenašel dostatek herního vytížení a touží dostat víc času na hřišti. Na rozdíl od Qazima Laçiho jde tentokrát o hostování, letenští si však dojednali přestupovou opci.

Birmančević je hráč s obrovskými kvalitami, které jsou však vykoupené některými výrazně slabšími stránkami. Sparta získala hráče, který dokáže působit na obou křídlech i pod hrotem a kombinuje v sobě rychlost, kreativitu, náběhy za obranu i zakončení.

Hráčova slabší fyzická schránka znamená, že může mít v české lize problémy s adaptací. Už v prvním zápase proti Olomouci však ukázal, že se pokusí tuto slabinu vykoupit prací bez míče a zejména v napadání.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.