Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Přestupové léto pod lupou: Tyhle příchody změní ligu

28. červenec 2023
Sdílejte:
Olatunji? Birmančević! Chytil? Wallem! A k nim třeba Traoré, Kubala nebo Svozil. Vybrali jsme z letních přestupů ve Fortuna lize ty, které podle nás hru nového týmu obohatí nejvíc a vysvětlíme vám proč.
Veljko Birmančević v prosinci roku 2021 ještě v dresu Malmö na momentce z hřiště Juventusu.Foto: Profimedia

Veljko Birmančević do Sparty

Na Letnou po půlroce přichází další fotbalista se zkušenostmi z francouzské ligy, který tam nenašel dostatek herního vytížení a touží dostat víc času na hřišti. Na rozdíl od Qazima Laçiho jde tentokrát o hostování, letenští si však dojednali přestupovou opci.

Birmančević je hráč s obrovskými kvalitami, které jsou však vykoupené některými výrazně slabšími stránkami. Sparta získala hráče, který dokáže působit na obou křídlech i pod hrotem a kombinuje v sobě rychlost, kreativitu, náběhy za obranu i zakončení.

Hráčova slabší fyzická schránka znamená, že může mít v české lize problémy s adaptací. Už v prvním zápase proti Olomouci však ukázal, že se pokusí tuto slabinu vykoupit prací bez míče a zejména v napadání.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.