Netušil jsem, že budeme čekat na výplaty. Teď Slavii věřím na titul, říká Jarolím

18. leden 2024
Sdílejte:
Bývalý kapitán Slavie a aktuálně trenér divizních Spojů Lukáš Jarolím vypráví o trenérských ambicích, fotbalové kultuře v Česku a západní Evropě, vzpomínkách na aktivní kariéru a úspěších v sešívaném dresu.
Lukáš Jarolím při svém prvním návratu do Slavie v roce 2005.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Prvoligovou kariéru jste končil přesně před deseti lety. Jak moc vám chybí fotbal na nejvyšší úrovni?

Po konci kariéry jsem ještě s hraním pokračoval v nižších soutěžích. Do toho jsem taky začal trénovat, takže se ve fotbalovém prostředí pohybuji dál. Nostalgie po prvoligových dobách na mě nijak nepadla. Samozřejmě člověku chybí atmosféra na stadionech a řada dalších věcí, která k tomu patřila. Ale na Slavii jsem smlouvu podepisoval v osmnácti letech, na nejvyšší úrovni jsem hrál skoro dvacet let, takže je to možná dané i tím, že jsem si vrcholový fotbal jako hráč do syta užil.

Jak jste během kariéry přemýšlel o tom, co budete dělat, až pověsíte kopačky na hřebík?

Určitě jsem chtěl zůstat u fotbalu. Původně jsem si pohrával s myšlenkou, že bych mohl být platný ve sportovním managementu. Během kariéry jsem toho hodně odkoukal i v zákulisí fungování klubů, na zahraničních štacích jsem se naučil francouzsky, italsky, německy a anglicky, to všechno bych mohl dobře zužitkovat.

Jako další možná cesta se pak jevilo trénování. Když jsem byl ve Slavii na konci kontraktu tak trochu odstrčený, začal jsem si dělat trenérskou licenci. I když to byl běh na dlouhou trať. Pokud to má člověk dělat opravdu poctivě, co se týče studijního materiálu i praxe, zabere mu to zhruba pět až šest let. V tomhle směru jsem udělal maximum.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.