E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Netušil jsem, že budeme čekat na výplaty. Teď Slavii věřím na titul, říká Jarolím

18. leden 2024
Sdílejte:
Bývalý kapitán Slavie a aktuálně trenér divizních Spojů Lukáš Jarolím vypráví o trenérských ambicích, fotbalové kultuře v Česku a západní Evropě, vzpomínkách na aktivní kariéru a úspěších v sešívaném dresu.
Lukáš Jarolím při svém prvním návratu do Slavie v roce 2005.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Prvoligovou kariéru jste končil přesně před deseti lety. Jak moc vám chybí fotbal na nejvyšší úrovni?

Po konci kariéry jsem ještě s hraním pokračoval v nižších soutěžích. Do toho jsem taky začal trénovat, takže se ve fotbalovém prostředí pohybuji dál. Nostalgie po prvoligových dobách na mě nijak nepadla. Samozřejmě člověku chybí atmosféra na stadionech a řada dalších věcí, která k tomu patřila. Ale na Slavii jsem smlouvu podepisoval v osmnácti letech, na nejvyšší úrovni jsem hrál skoro dvacet let, takže je to možná dané i tím, že jsem si vrcholový fotbal jako hráč do syta užil.

Jak jste během kariéry přemýšlel o tom, co budete dělat, až pověsíte kopačky na hřebík?

Určitě jsem chtěl zůstat u fotbalu. Původně jsem si pohrával s myšlenkou, že bych mohl být platný ve sportovním managementu. Během kariéry jsem toho hodně odkoukal i v zákulisí fungování klubů, na zahraničních štacích jsem se naučil francouzsky, italsky, německy a anglicky, to všechno bych mohl dobře zužitkovat.

Jako další možná cesta se pak jevilo trénování. Když jsem byl ve Slavii na konci kontraktu tak trochu odstrčený, začal jsem si dělat trenérskou licenci. I když to byl běh na dlouhou trať. Pokud to má člověk dělat opravdu poctivě, co se týče studijního materiálu i praxe, zabere mu to zhruba pět až šest let. V tomhle směru jsem udělal maximum.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.