Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Nedostatkové permanentky. Kdo chce novou do Edenu nebo na Letnou, bude klidně čekat roky

15. květen 2024
Sdílejte:
Z generace na generaci se v Anglii nebo Německu předávají permanentní vstupenky. Kdo chce novou, musí si počkat. Do stejné situace se teď dostávají i fanoušci Slavie a Sparty. Proti sobě jde zvyšující se divácký zájem a omezená kapacita stadionů.
Tahle liga fanoušky baví. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Oba kluby na to už reagovaly: noví zájemci o permanentky se registrují na čekací listiny, Sparta také oznámila, že od příští sezony zdražuje (Slavia zatím nové ceny neodhalila) a oba kluby mají plány na stadiony s vyšší kapacitou. Sparta se chce přestěhovat na nový a větší na Strahov a Slavia řeší přístavbu v Edenu.

Slavia na aktuální sezonu prodala 11 tisíc permanentek, Sparta devět a oba kluby hlásily ještě tisíce dalších zájemců, na které už se kvůli omezené kapacitě nedostalo. V předchozích sezonách přitom třeba na Letnou prodávaly šest až sedm tisíc permanentek.

Dostali jsme se tak do situace, kterou známe z velkých zahraničních klubů: že permanentky budou nedostatkovým zbožím, na které budou noví zájemci čekat i několik let? „Věříme, že tato situace už nastala,“ odpovídá Kamil Veselý, marketingový šéf Sparty.

Související články

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Podcast

Počítáme koeficient: Slávisti koukají do Itálie. Atalanta jim může dát jisté poháry

Příští dny v italské lize rozhodnou o nasazení českého vicemistra do předkol Ligy mistrů v příští sezoně.

Koeficienty

Anglická sprosťárna. Slavná píseň si dělá srandu z Němců

Nesmrtelný hit spojený s Eurem 1996 a následujícím světovým šampionátem má jeden hodně zábavný přesah. Jestli vám tedy nevadí hrubší výrazy…

Přímák
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.