Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Fotbal je černá díra na čas i peníze. I tak to dává smysl, zní z úspěšného klubu za Brnem

22. září 2023
Sdílejte:
Malou obec za Brnem s malebným názvem Podolí před pár měsíci zaplavila radost z postupu mužů i dorostu do krajské 1.A třídy, na kterou si pořád zvykají. Postup byl o to sladší, že šlo o výsledek dlouhodobé koncepční práce.
Pavel Knap, člen výboru, vedoucí mládeže a náš průvodce v reportáži o FK Renocar Podolí.Foto: Matěj Karger

„Každý rok se říkalo, že jdeme na postup, ale osm let to stálo celé na vodě. Před rokem a půl jsme pak zavedli jasnou koncepci,“ vysvětluje člen výboru a vedoucí mládeže Pavel Knap. Zázemí, finance, sportovní činnost a pak taky PR a reklama. To jsou čtyři pilíře, na kterých postavilo Podolí svůj nedávný úspěch. Mužský tým FK Renocar Podolí tak po dlouhých letech postoupil z krajské 1.B třídy do vyšší 1.A třídy (tedy do 6. ligy).

Související články

Fotbalová Opava má nového vlastníka. Pomáhá mu slávistická ikona

SFC Opava mění majitele. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

Zprávy

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.