„Jedna sezona v Marseille je jako dvě až tři ve všech ostatních klubech,“ prohlásil Igor Tudor, když letos v červnu už po necelém roce opouštěl lavičku OM. Chorvatský trenér si na jihu Francie nevedl špatně, kvůli pocitu vyhoření se ale místo podpisu nové smlouvy rozhodl z Marseille odejít. Nemohl vědět, že jeho nástupce dopadne ještě hůř. Španěl Marcelino odtrénoval přípravu, sedm soutěžních zápasů a 20. září byl pryč.
Ne snad proto, že by s ním bylo vedení nespokojené. Nebo že by se mu vzbouřila kabina, kterou přes léto posílili Jean-Emerick Aubameyang či Ismaïla Sarr. Proti Marcelinovi se postavil někdo mnohem silnější: šéfové hlavních ultras skupin OM. A jejich nespokojený hlas pořádně zatřásl celým klubem.
O Marseille se někdy traduje, že je to v rámci Francie trochu stát ve státě. Pokud by tomu tak bylo, je jasné, co by bylo jeho hlavním městem. Stade Vélodrome vyniká nejen unikátní architekturou, ale také jinde nevídaným mixem nejrůznějších frakcí a proudů, které se mísí v jeho ochozech. O těch nejdůležitějších není pochyb. Na severní a jižní tribuně stadionu sídlí hned několik velkých ultras skupin, které mají v popisu práce mnohem víc než jen tvorbu atmosféry.
Během skvělé fotbalové kariéry vydělali obří jmění. I tak ale kvůli špatným investicím museli vyhlásit osobní bankrot. Přečtěte si příběhy pěti světových hvězd, které skončily na mizině.
Hostování v Hamburku jde fotbalistovi Adamovi Karabcovi k duhu. Zatímco ve Spartě už nedokázal růst a prosadit se, ve 2. Bundeslize sbírá velkou minutáž a je i produktivní. Prohlédněte si jeho parádní gól do sítě Darmstadtu.
Plzeňský Pavel Šulc rozhodl v neděli zápas v Karviné. Pochvalu si ale nezaslouží jen za své góly…
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!