Od chvíle, kdy v roce 2012 do FIFA vstoupil Jižní Súdán, přibyli pouze další dva členové, a oba byli řídící organizaci světového fotbalu v podstatě vnuceni. Gibraltar a Kosovo ušly ke členství dlouhou cestu lemovanou politickým odporem Španělska v případě první jmenované země a Srbska v případě druhé. Obě země ale byly nakonec v roce 2016 přijaty.
Od té doby nic.
Karibské ostrovy Bonaire a Svatý Martin, spadající formálně pod Nizozemsko, se podobně jako předtím Gibraltar po prvotním neúspěchu své žádosti o členství obrátily na Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS).
Žádost Bonairu mezinárodní fotbalová federace v roce 2019 zamítla s odůvodněním, že jako „speciální municipalita Nizozemska“ nesplňuje pro přijetí nutné kritérium nezávislosti a uznání mezinárodním společenstvím.
Toto kritérium bylo zavedeno na nátlak Španělska poté, co se o členství v UEFA a FIFA ucházel Gibraltar. Španělsko si totiž na toto zámořské území Spojeného království dělá politický nárok. UEFA svá kritéria změnila a Gibraltar u CAS vyhrál, ale to se následně ukázalo jako velká překážka při vstupu do FIFA.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!