Od chvíle, kdy v roce 2012 do FIFA vstoupil Jižní Súdán, přibyli pouze další dva členové, a oba byli řídící organizaci světového fotbalu v podstatě vnuceni. Gibraltar a Kosovo ušly ke členství dlouhou cestu lemovanou politickým odporem Španělska v případě první jmenované země a Srbska v případě druhé. Obě země ale byly nakonec v roce 2016 přijaty.
Od té doby nic.
Karibské ostrovy Bonaire a Svatý Martin, spadající formálně pod Nizozemsko, se podobně jako předtím Gibraltar po prvotním neúspěchu své žádosti o členství obrátily na Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS).
Žádost Bonairu mezinárodní fotbalová federace v roce 2019 zamítla s odůvodněním, že jako „speciální municipalita Nizozemska“ nesplňuje pro přijetí nutné kritérium nezávislosti a uznání mezinárodním společenstvím.
Toto kritérium bylo zavedeno na nátlak Španělska poté, co se o členství v UEFA a FIFA ucházel Gibraltar. Španělsko si totiž na toto zámořské území Spojeného království dělá politický nárok. UEFA svá kritéria změnila a Gibraltar u CAS vyhrál, ale to se následně ukázalo jako velká překážka při vstupu do FIFA.
Největší skandál v historii světových šampionátů. Velmi přátelský zápas západního Německa s Rakouskem sebral v roce 1982 Alžírsku šanci na historický úspěch. Ale aspoň vedl ke změně pravidel, a tak se díky němu základní skupiny hrají férovějším způsobem.
Matej Kovář (25 let) se po dvou letech v Leverkusenu přesunul do týmu nizozemského mistra. Jaké jsou jeho dojmy z Eindhovenu a proč potřeboval změnu? O tom mluví v prvním rychlém rozhovoru přímo z nového působiště.
Jaroslav Tvrdík v novém dokumentu mluví i o finančních nepříjemnostech, do kterých se Slavia dostala těsně předtím, než klub koupil a zastabilizoval Pavel Tykač.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!