Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Proč Češi vyhořeli na Euru? A jak postavit tým pro MS?

05. červenec 2024
Sdílejte:
Hvězdy bez formy, málo leváků, velká technická nedokonalost i kopec smůly. Co měl udělat trenér Hašek jinak? A co je potřeba změnit v kvalifikaci na mistrovství světa? S fotbalovými analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem jsme si povídali o české reprezentaci na Euru.
Vojtěch Mrklas, Ondřej Tůma a Tomáš Daníček ve Football Club podcastuFoto: Tomáš Cetkovský

Jedni hodnotí představení české reprezentace na evropském šampionátu v Německu jako propadák, druzí spíš zdůrazňují smůlu, kterou jsme si užili plnými doušky ve všech třech zápasech skupinové fáze. Jenže štěstí přeje připraveným. A to naši, alespoň podle analytiků Vojtěcha Mrklase a Tomáše Daníčka, na Euru nebyli.

„Portugalsko nás zaskočilo stylem hry i složením středu zálohy. Mrzí mě, že jsme absolutně rezignovali na hru po zemi. Douděra i Coufal byli na krajích špatní. A Schicka s Kuchtou v útoku jsme vůbec nedokázali využít,“ nešetří výkon Čechů v prvním zápase na Euru Vojtěch Mrklas.

Týmu navíc hra skřípala i v dalších utkáních. „Chyběla nám herní tvář. Měli jsme třetí nejmenší počet driblinků na celém turnaji. Byli jsme ještě horší než týmy jako Gruzie nebo Polsko, které přitom hrály taky hodně defenzivně. Vzali jsme zbytečně moc stoperů a většinu z nich pak vůbec nevyužili. A naopak nám chyběl levý wingbek, co by alternoval Davida Juráska, který se s formou zrovna nepotkal,“ dodává Tomáš Daníček.

Partneři projektu Cesta na Euro

  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.

Co byl podle hostů Football Club podcastu hlavní důvod, že jsme v Německu nepostoupili ze skupiny? Proč předchozí trenér Jaroslav Šilhavý dokázal na posledním Euru vymáčknout z týmu mnohem víc než jeho následník Ivan Hašek? Jak moc chyběl „tříkolkář“ Michal Sadílek? A jaká je v reprezentaci optimální role Tomáše Součka? V závěru hodinu a půl dlouhého podcastu jsme dali také dohromady základní sestavu pro příští kvalifikační cyklus na mistrovství světa a tipy na nové hráče, které by trenérský štáb v širším kádru neměl vynechat. Přejeme příjemný poslech.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s