Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Preciado a Ševčík jako hlavní zbraně? Rozebíráme šance Sparty a Slavie před dvojitým derby

27. únor 2024
Sdílejte:
Jak dopadnou dva souboje titánů v jednom týdnu? Jaké taktické šachy čekat od Priskeho s Trpišovským? A dočkáme se pohlednějšího fotbalu než naposledy? S Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem jsme rozebrali nadcházejí derby pražských S na šroubky.
Moderátor Ondřej Tůma a jeho dva hosté: Tomáš Daníček a Vojtěch Mrklas.Foto: Football Club

Následujících pár týdnů si fotbaloví fanoušci užijí. Kromě soubojů se světovou extratřídou v Evropské lize čekají na Spartu a Slavii také dva vzájemné souboje. Navíc během pár dnů. Jak moc se bude středeční pohárové a nedělní ligové derby lišit? A máme od Briana Priskeho a Jindřicha Trpišovského očekávat veletoče při skladbě sestavy?

„Ani v poháru nečekejte souboj béček. Nedokážu si představit, že by Priske nechal hrát vyloženě slabší kusy. Určitě jsou varianty, jak kádr protočit, ale nebudou to výrazné proměny. Čekal bych změnu jednoho hráče v každé linii,“ odhaduje Vojtěch Mrklas, taktický expert Football Clubu, videoanalytik u české reprezentace U19 a oblíbený uživatel twitteru pod přezdívkou Priskeho křídelník.

„Myslím si, že ve středu to trochu pošetří i Slavia. Trenéři nebudou chtít odkrýt všechny karty před nedělním mačem. Jsem zvědavý, jak bude vypadat hra. Je škoda, že se Slavia v posledních derby až moc soustředila na to, jak narušit soupeře, než aby se snažila sama dominovat,“ říká Tomáš Daníček, fotbalový analytik, který je na twitteru známý se svým účtem Czech Football.

Oba pak mají jasno o hlavních zbraních pražských S. „Angelo Preciado je nejrychlejší hráč, kterého Sparta má. Zvlášť ve chvíli, kdy by letenští postavili dva útočníky, by jako winngbek mohl hrát ještě výš než obvykle, což by pro Slavii mohlo být na pravé straně smrtící. Je otázkou, jestli ho Priske využije v obou zápasech, nebo si ho pošetří na víkendovou ligu, aby se zbytečně neutavil,“ říká Mrklas. „Na Preciada se v derby taky hodně těším, protože má neuvěřitelné spektrum silných stránek. U Slavie pak bude divokou kartou Petr Ševčík, kterého nemá Priske v derby načteného,“ dodává Daníček.

A jakou by sestavili ideální jedenáctku ze soupisek obou týmů? Staněk – Panák, Ogbu, Sörensen – Preciado, Kairinen, Ševčík, Wallem – Haraslín, Birmančevič – Chytil. Co vy na to? Souhlasíte?

Přejeme příjemný poslech. Fotbalu zdar a derby zvlášť!

Hlavní témata podcastu:

1:54 – Predikce před derby. Na koho vsadit barák?

3:08 – Bude se hrát fotbal, nebo se dočkáme řežby plné soubojů a faulů.

12:55 – Vyrukují trenéři s překvapivými sestavami?

17:02 – Útok Sparty vs. Igoh Ogbu.

25:29 – Jak se daří pražským S zabudovávat zimní posily do kádru?

29:53 – Kvalita hráčů vs. kvalita systému? Sparta bez Priskeho a Slavia bez Trpišovského…

39:37 – Spanilá jízda Preciada. Jak si s největší zbraní Sparty poradí Slavia?

49:00 – Pozice „supertalentů“ Matěje Juráska a Adama Karabce. Dočkají se vzestupu, nebo vyprchají?

55:02 – Jakého hráče by si vybrali Priske a Trpišovský v týmu soupeře?

1:04:02 – Dream team ze současných kádrů Sparty a Slavie.

1:16:18 – Šance pražských S v duelech s Liverpoolem a AC Milán.

1:22:42 – Smysluplnost ligové nadstavby: zachovat, zrušit, upravit?

FC podcasty najdete na:

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s