Vrcholoví fotbalisté jsou ve své profesi vystaveni mimořádné pozornosti médií a fanoušků. Každý jejich čin je posuzován a každá chyba tvrdě odsuzována.
Na jejich psychiku ale tlačí i další faktory. Nepřijde pokles formy, nebo zranění? Jak to všechno řešit, aby se z toho člověk lidově řečeno nesesypal? A jak zjistit, kdy je lepší přestat?
O tom, co se děje v hlavě vrcholového sportovce je třináctý díl podcastu magazínu Football Club.
Hosty jsou Václav Petráš, sportovní psycholog a autor knihy Psychologie vítězství, a Tomáš Egert, který má ve 28 letech kvůli opakovaným zraněním přerušenou fotbalovou kariéru.
I přes osudové rány si v sezoně 2017/18 vyzkoušel v dresu Burton Albion druhou anglickou ligu a naposledy hrál na Slovensku za Senicu. V průběhu kariéry na doporučení trenéra Davida Vavrušky zkusil i sportovního psychologa, ale nedávalo mu to smysl. Proč? A co na to říká psycholog Petráš?
1:08 – Představení hostů.
3:42 – Psychická zátěž sportovce při budování kariéry.
6:11 – Sportovní psychologie a jak řešit první trable.
9:14 – Profesní alternativy k fotbalové kariéře.
12:42 – Konec kariéry.
15:16 – Práce na sebevědomí vrcholového sportovce.
23:16 – Zahraniční zkušenosti.
31:10 – Mediální tlak na sportovce.
38:08 – Mentální příprava sportovců.
42:09 – Psychický boj se zraněními.
Klopp, Trpišovský, van der Vaart nebo Zeman. V čísle (3/2022) máme silnou sestavu. Byli jsme za nimi.
Další víkendové analýzy na zápasy mistrovství světa klubů a Eura jedenadvacítek jsou tady. Tentokrát jsme se zaměřili i na střelecké výkony kanonýrů.
Láká sázkaře víc mistrovství světa klubů, nebo Euro U21? Proč je pro ně Leo Messi stále modla? Jak se sázelo na popravu české repre v Chorvatsku? A existuje v téhle branži vůbec okurková sezona? Přečtěte si rozhovor s bookmakerem Betana Jakubem Vilikusem.
Newsletter Přímák vás tentokrát vezme do Ústí nad Labem za svérázným majitelem tamního druholigového nováčka. Chce víc.