Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Bundesliga vs. Premier League! Kde servírují fotbal nejlíp?

09. listopad 2023
Sdílejte:
Co by zbylo z Premier League bez peněz? A není Bundesliga kvůli Bayernu příliš nudná? Prestižní ligy v názorovém duelu Filipa Horkého a Václava Pecháčka, milovníků německé a anglické soutěže.
Filip Horký a Václav Pecháček, hosté 29. dílu Football Club podcastuFoto: Tomáš Cetkovský

Fanoušci v Německu a Anglii se jen tak neshodnou. Rivalita patří k fotbalu stejně jako míč, rohový praporek nebo kopačky s gumovými či kovovými špunty. Čím déle svár dvou soupeřů trvá a čím víc má částí, o to tužší každá další bitva bývá. Dlouholeté napětí mezi reprezentacemi Anglie a Německa mohly způsobit kontroverzní gól Albionu ve finále mistrovství světa 1966, prohraný penaltový rozstřel Angličanů v semifinále domácího Eura 1996 nebo neuznaný Lampardův gól ve vzájemném osmifinále mundialu v JAR v roce 2010. Tím to ale zdaleka nekončí.

Sledujte Bundesligu

Partnerem německého fotbalu na stránkách Football Clubu je Nova Sport.

Bundesliga živě

Velká řevnivost panuje i mezi příznivci anglické Premier League a německé Bundesligy. Poslední roky jedni volají „hraje se tu lepší fotbal a máme více hvězd“, druzí se smíchem oponují „chybí vám pořádná atmosféra a fanouškovská kultura“.

Kdyby se úroveň jednotlivých soutěží měřila dle evropského klubového koeficientu, Anglie jasně Německo porazí. Ale jak je to například s atmosférou na stadionech a celkovým pojetím fotbalu ve společnosti? Víc si o obou soutěžích můžete ostatně přečíst v článcích našich dvorních autorů - Luboše Brabce, experta na Bundesligu, a Jana Pikouse, odborníka na anglický fotbal

V novém díle podcastu Football Clubu se oběma nejnavštěvovanějším ligovým soutěžím věnujeme. Kde se dělá fotbal lépe a kde si ho fanoušek víc užije? S argumenty se ve studiu sešli fanoušek Borussie Dortmund Filip Horký, šéf projektu Flashnews a bývalý televizní reportér, a příznivec Manchesteru United Václav Pecháček, který se Premier League podrobně věnuje v podcastu Kontrapresink.

Příjemný poslech!

Hlavní témata podcastu:

1:36 – Největší lákadla Bundesligy a Premier League.

5:16 – Je Premier League příliš sterilní?

10:28 – Peníze, prestiž a tradice.

14:32 – Vlastnictví klubů v Německu a Anglii.

17:55 – Německo a nejlepší fanouškovská kultura v Evropě.

26:25 – Ceny permanentek a lístků na fotbal.

32:14 – Pozice menších klubů a nižší soutěže.

39:20 – Nadvláda obrů z Bayernu a City.

45:07 – Bývalí hráči jako televizní experti.

FC podcasty najdete na:

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s