Začínal jste v brněnské Zbrojovce, už v 16 letech jste ale přestoupil do věhlasné akademie Salzburgu. Co vás v Rakousku jako první zaujalo?
Určitě zázemí. V porovnání se Zbrojovkou, kde to žádná sláva nebyla, šlo o obrovský rozdíl. Zároveň se lišila celková práce s hráči. A pak hlavně taky konkurence, která je v Salzburgu enormní.
Ve dřívějších rozhovorech jste zmiňoval, že jste v mládežnických kategoriích naprosto dominovali. Proč si myslíte, že je ta akademie tak úspěšná?
Jde podle mě hlavně o velkou konkurenci v kádru. V 15 nebo 16 letech Red Bull stáhne nejlepší talenty z Rakouska. Samozřejmě kromě těch, co hrají ve vídeňských klubech Austrii nebo Rapidu, jenž nám chtějí konkurovat. V kategorii U18 se pak přidávají další hráči z Evropy. Kromě Čechů, jako jsem já nebo Tonda Svoboda (aktuálně kmenový hráč MFK Karviná, který hostuje ve Vlašimi, prošel salzburskou akademií i Lieferingem - poznámka redakce), to jsou Maďaři, Chorvati a podobně. Z akademie se pak jen omezený počet dostane do druholigové rezervy Lieferingu. Tam se zároveň připojí kluci z Afriky, kteří mohou přestupovat až v 18 letech. S velkou konkurencí se zvyšuje i úroveň tréninkového procesu, což všechny hráče rozvíjí.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!