Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Dělníci chválí Katar, plní si sny. Jiní jsou v pasti, nebo mrtví

12. prosinec 2022
Sdílejte:
V závěrečném díle reportážní série Martina Schibbyeho z Nepálu se setkáváme kromě jiných s majitelem hotelu a dělníky, kterým se podařilo vymanit z chudoby díky práci v Kataru. Potkáváme také ty, kteří k tomu směřují a láká je příslib rychlých peněz.
Připomeňme si ale i to, na čem kromě katarských neomezených zdrojů úspěšné pořadatelství stojí. Na mnoha zahraničních dělnících. Tady jsou při stavbě stadionu v Lusailu v roce 2019. A někdy i na jejich životech.Foto: Profimedia

Fronta kopíruje zdánlivě nekonečnou cihlovou zeď, která obklopuje úřad pro vydávání pasů v Káthámándú, hlavním městě Nepálu. Přes lesknoucí se kovové brány jsou vidět borovicová alej a různé budovy. Ranní slunce je velmi silné a asi stovka lidí na konci fronty našla stín pod zelenou plastovou střechou.

Pro Sureshu Nepála šestihodinové čekání právě skončilo a doslova vytančil ven se svým novým pasem. Ještě mu zbývá počkat na mladšího bratra, který je stále uvnitř.

„Pracoval jsem na stavbách v Dauhá od roku 2013. Katar je krásná země s dobrou vládou,“ říká šťastně.

Nadcházející cesta do Zálivu bude jeho šestou v průběhu dvou let a nemyslí si, že kdokoliv ve frontě si musí dělat starosti.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.